+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin: Venta, Salvis, Selva

IMG 20180601 WA0015Jau desmito reizi 2018. gada1. jūnijā Cēsīs pulcējās un sadziedājās Latvijas zēnu kori. Salidojuma devīze: Puikas var!

Zēnu koru salidojumi Latvijā notiek no 1970. gada ik pa pieciem gadiem, un tradicionāli par zēnu koru sadziedāšanās vietu kļuvušas Cēsis, Cēsu pils parka estrāde. Šogad salidojums notika Latvijas valsts simtgades zīmē, stiprinot zēnu koru dziedāšanās tradīciju un līdzdalību Dziesmu un deju svētku kustībā.

Salidojumam gatavojās 58 zēnu kori ar vairāk nekā 1800 dalībniekiem no visiem Latvijas novadiem. Nozīmīgajam notikumam zēni gatavojās jau vairākus gadus, apgūstot 18 repertuārā iekļautās latviešu komponistu dziesmas un latviešu tautas dziesmas „a cappella”. >>>attēli<<<

Aprīlī notika koru konkursi novados un pilsētās, kā arī II kārtas konkursi vēsturiskajos novads, kuros kompetenta žūrija izvērtēja zēnu un diriģentu veikumu dziesmu apgūšanā un prasmi izjustā dziedāšanā.

Galvenais zēnu koru vērtētājs bija zēnu koru salidojumu iniciators un tradīcijas iedibinātājs, ilggadējais Rīgas Doma zēnu kora diriģents Jānis Erenštreits, kurš ir arī X Latvijas zēnu koru salidojuma patrons. Zēnu koru skanējumā klausījās arī tādi pieredzējuši diriģenti kā Romāns Vanags, Arvīds Platpers un šī salidojuma mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks.

 

Diriģentu sumināšanas pasākumā Valts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa izteica pateicību par zēnu koru sagatavošanu šim lielajam pasākumam, kā arī par zēnu koru kustības veicināšanu un attīstību. Tika sveikti un apbalvoti labākie Latvijas zēnu kori, kas parādīja vislabāko sniegumu reģiona konkursu skatēs. Arī Tukuma 2.pamatskolas zēnu koris ( diriģente Dace Perševica, koncertmeistare Ilze Bite) iekļuva labāko koru vidū un saņēma balvu no mūzikas instrumentu veikala “ Mūzikas centrs”.

Paldies zēniem par izturību, visas dienas garumā, karstajā saulītē, mēģinot un pieslīpējot dziesmu skanējumu, izturot gājienu, dziedot krāšņo koncertu!

Paldies skolotājām - Līgai Ozolai, Diānai Kovaļovai un Sandrai Jansonei, kas rūpējās par zēnu labsajūtu visas dienas garumā!

Paldies zēnu vecākiem par atbalstu un uzmundrinājumu!

Dace Perševica

Tukuma 2.pamatskolas zēnu kora diriģente

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko