+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin: Junora, Anšlavs

inkens1991.gada 21.augustā Latvija atguva faktisko neatkarību. Ir pagājuši 25 gadi. Atceroties šo notikumu, 7. septembrī skolas zālē tikāmies ar žurnālistu un politiķi Edvīnu Inkēnu.

Sarunu ievadīja daži videofragmenti no leģendārā televīzijas raidījuma „Labvakar”, kas pirmoreiz ēterā startēja 1988.gada 31.janvārī. Tas vēl joprojām toreiz pastāvošās padomju cenzūras un ideoloģiskās vienveidības apstākļos bija kā svaiga gaisa pūsma un tīrs ūdens malks.

 Edvīns Inkēns kopā ar Ojāru Rubeni un Jāni Šipkēvicu bija raidījuma vadītāji. Vai šodien mēs varētu iedomāties, ka svētdienas vakarā divas ar pusi stundas ar neatslābstošu uzmanību sekotu raidījuma sižetiem?

Žurnālists un politiķis, bijis dažādos posteņos jaunatgūtajā Latvijas valstī- premjerministra padomnieks, vairāku Saeimu deputāts, ministrs. Viņš bijis klāt nozīmīgākajos Latvijas Atmodas notikumos, par ko arī dalījās atmiņās ar skolēniem un skolotājiem. Raita, pārdomāta, interesanta un precīza valoda, loģisks un analītisks skatījums uz notikumiem, kas tik raksturīgs Edvīnam Inkēnam, lika domāt, vērtēt, apzināties, ka mūsu valsts ir vērtība, ka tā jāmīl un jāveido tālāk. Atslēgas vārdi- mums ir pietiekami daudz resursu, kurus  nepieciešams saprātīgi izmantot, galvenokārt, izglītībai.

Vēstures skolotāja Aija Miezīte

Jaunākās publikācijas

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko