+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin: Varis, Eduards, Edvards

Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai

LV ID EU logo ansamblis ERAF RGB 1333 400 s c1 c 1

Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība”

8.3.2. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt atbalstu vispārējās izglītības iestādēm izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai"

 projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”

Projekts tiek īstenots no 2017. gada 2017. gada 1. decembra līdz 2019. gada 31. maijam. 

WhatsApp Image 2019 05 16 at 09.34.25 12019.gada 13.un 14. maijā Tukuma 2.pamatskolas 1.-4.klašu skolēni piedalījās Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” pasākumā „Zinātkāres skola”, kas notika Bērnu un jauniešu vides izglītības centrā "Rīgas Dabaszinību skola."  >>>attēli<<<

Šī pasākuma mērķis bija rosināt skolēnos interesi par tehniskajām nozarēm, ļaujot skolēniem pašiem aktīvi līdzdarboties.

Abās “Zinātkāres skolas” dienās bērni, caur spēles, sacensību un izklaides elementiem, padziļināja zināšanas dabaszinībās, kā arī pilnveidoja prasmes un iemaņas, praktiski darbojoties.

Pirmā radošā darbnīca bija “Vides spēle”, kuras laikā bērni tika vesti ekskursijā uz skolā esošo siltumnīcu un tika iepazīstināti ar dažādiem augiem: gan ikdienā sastopamiem, gan eksotiskiem. Vislielāko prieku bērniem radīja augs ar nosaukumu “Kautrīgā mimoza” – šī puķe pilnībā atbilda savam nosaukumam, jo tiklīdz bērni pieskārās mimozas lapām, tā kautrīgi lapas nolaida uz leju.

Šīs radošās darbnīcas beigās bērni izspēlēja augu loto, izmantojot savas jauniegūtās zināšanas.

Nākamā aktivitāte bija radošā darbnīca “Zinātnes rotaļlietas”. Skolēni no papīra izgrieza dažādas dzīvās radības – putnus, zivis, medūzas, tās izkrāsoja, salīmēja. Kad rotaļlieta bija gatava, tad ar to tika pārbaudīti dažādi fizikas likumi, kuros skaidroja Rīgas Dabaszinību skolā esošie pedagogi. Skolēniem bija jāvēro vai rotaļlietu uzmetot gaisā, tā virpuļodama lido lejā.

Kā pēdējā radošā darbnīca bija "Lietu otrā dzīve" - nodarbība, kuras laikā audzēkņi 'atdzīvina' kādu izlietotu iepakojumu, tā iegūstot pamatzināšanas vides saudzēšanā un saglabāšanā, bez atkritumiem.

Papildus radošajām darbnīcām, skolēni tika iepazīstināti ar to kāds ir pārtikas ceļš no izaudzēšanas brīža līdz tam brīdim, kad ēdiens nonāk uz galda. Īpaši tika uzsvērts tas, ka ik gadu liels daudzums pārtikas aiziet bojā, tāpēc bērniem un viņu vecākiem ir jādomā cik daudz produktu būtu jāpērk, lai tie netiktu izmesti.

Nodarbību noslēgumā bērni atzina, ka uzzināja daudz jaunas lietas par augiem, par pārtikas produktu iegūšanu un to kādi fizikas likumi attiecas un dažām, pavisam ikdienišķām, lietām.

Skolotāja Diāna Kovaļova

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko