+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin: Kaija, Kornēlija

16Piektdien, 20.septembrī Tukuma 2.pamatskolas 9.a un b.klašu skolēni "ceļoja laikā", piedaloties Tukuma muzeja muzejpegagoģes Ineses Šīmanes organizētajā programmā Durbes pilī “Ceļojums laikā. 1919." Skolēniem bija iespēja pašiem iejusties vēsturiskās situācijās un personās, būt vietā un laikā pirms 100 gadiem, kad Durbes pilī 1919. gadā tika ierīkota lazarete. >>>attēli<<<

Skolēni iejutās dažādās lomās - ārsta, pils pārvaldnieka, skolēna, ievainoto, virsmāsas, rakstnieces, Durbes pils īpašnieka sievas, slimnieku kopējas un daudzu citu personāžu lomās. Iejūtoties lomu tēlos, skolēniem bija iespēja izvērtēt ētiskās vērtības - labestību,

Lasīt tālāk ...

aluksneNo 2019. gada 3. - 4. maijam Tukuma 2.pamatskolas 9.a un 9.b klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Alūksni. Šīs ekskursijas laikā, Latvijas valsts programmas “Skolas soma” ietvaros, bērni apmeklēja Alūksnes dabas muzeju “Vides labirints”. Profesionāla vides gida pavadībā, skolēni aplūkoja pastāvīgo ekspozīciju, kura sevī iekļauj dažādas iežu un minerālu kolekcijas: fluorescentie minerāli, gliemeži un gliemenes. Skolēniem bija iespēja apskatīt tādus iežus un minerālus par kuriem, līdz šim, viņi bija tikai dzirdējuši kādā dabaszinību vai ģeogrāfijas stundā.

Vēl bērni varēja ieklausīties dažādu Latvijā sastopamu putnu balsīs un apskatīt mūsu valstī dzīvojošos kukaiņus.

Lasīt tālāk ...

12019.gada 2.maijā 4.b klase un 7.maijā 3.a klase, iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros,  piedalījās orientēšanās spēlē "Iepazīsti Durbes pili un tās apkārtnes dabas bagātības."Ar spēles palīdzību skolēniem bija  iespēja atklāt pils apkārtni, tur sastopamās mazās arhitektūras formas, vēsturiskus notikumus un daudzveidīgo koku bagātību. Strādājot grupās,  tika veidota sadarbība ar klasesbiedriem, kas  vēl labāk saliedēja klases kolektīvu.  Skolēniem bija jāmeklē peles Rozemundes siera gabali, izpildot slepenos uzdevumus.

Lasīt tālāk ...

IMG 1867 212.aprīlī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 5.a un 5.b klases skolēni apmeklēja Latvijas Leļļu teātra izrādi “Emīls un Berlīnes zēni”. Šis Ē.Kestnera radītais stāsts aizrāva katru no skolēniem, jo izrāde bija spilgta, aizraujoša un pamācoša. Bērniem ļoti patika scenogrāfijas risinājumi, kartona radītie tēli un jo īpaši ainas, kurās tika izspēlēts ēnu teātris. Priecēja arī tas, ka izrādē skanēja dzīvā mūzika ar dažādību mūzikas instrumentos un to skanējumā.

Lasīt tālāk ...

vf19.marta rītā Tukuma 2.pamatskolā viesojās aktrise Karīna Tatārinova kopā ar talantīgiem mūziķiem.

1.-4.klašu skolēniem bija iespēja ceļot pilnīgi jaunā pasaku pasaulē, kuras tika izstāstītas ar dažādu instrumentu palīdzību.

Mūziķi radīja brīnumainas noskaņas un tēlus. Bērniem bija iespēja iepazīties ar stāstu par Lauvu Bonifāciju un viņa aizraujošo ceļojumu pāri okeānam, lai nokļūtu Āfrikā un sastaptu savu vecmāmiņu.

Lasīt tālāk ...

uu18.marta pusdienlaikā pie Tukuma 2. pamatskolas 7. - 9. klašu skolēniem viesojās vokālā grupa "Latvian Voices", lai ar savām brīnišķīgajām balsīm aizvestu mūs ceļojumā pa dažādām pasaules valstīm.

"Latvian Voices" ir  ir a cappella vokālā grupa no Latvijas. Ar savām balsīm kā vienīgo mūzikas instrumentu Latvian Voices ir radījušas individuālu vokālo stilu, kurā savijas dažādu tautu etniskās mūzikas intonācijas, jo sevišķi latviešu tautas mūzikas krāsas, ar tradicionāliem kormūzikas un popmūzikas elementiem.

Lasīt tālāk ...

nac teatr14.novembra pēcpusdienā Tukuma 2.pamatskolas 8.un 9.klases skolēni apmeklēja Nacionālā teātra izrādi “Tikšanās vieta Rīgas pilsētas II strādnieku teātris.” Šī izrāde tika veidota par godu Latvijas simtgades svinībām un skolēniem tika dota iespēja izbaudīt atmosfēru kāda bija Latvijas valsts dibināšanas laikā.

Izrādes sākumā katram skatītājam tika iedotas austiņas, kurās varēja uztvert 4 kanālus, tajos varēja dzirdēt dažādus komentārus par to, kas risinās uz skatuves.

Lasīt tālāk ...

past muzMazie pilsētnieki no Tukuma 2. pamatskolas 2.b klasītes 13.decembrī devās uz Tukuma novada Zentenes pagasta Dzirciemu – lauku sētu “Bisnieki”, kur dzimis rakstnieks Ernests Birznieks – Upītis. Pa ceļam vēl tika noskaidrots , kas ir Pastariņš- jaunākais bērns ģimenē, un par kādu Pastariņu mēs ko vairāk uzzināsim. (attēls no http://www.tukumamuzejs.lv/pastarina-muzejs/)

Piedalījāmies  Saulgriežu skoliņā, lai izzinātu un svinētu saulgriežus latviskās tradīcijās. Izgājām tradicionālās spēles un rotaļas. Iepazinām lauku sētas sadzīvi un tradīcijas, Birznieku dzimtas vēsturi.Protams, ka pats lielākais prieks bērniem bija jauko sievu pavadībā gatavot saulītes, veidot svecītes un cept piparkūkas. Gardums tika ne tikai pašiem, bet arī aizvests mīļajiem vecākiem. Paldies!

Skolotāja Liene Mētra Meijere

 51207642018.gada 22.novembrī Tukuma 2.pamatskolas 4.a, 4.b un 6.b klases skolēni apmeklēja Jaunā Rīgas teātra izrādi “Skolotājs Jāps un klase”.( attēls no http://www.jrt.lv/skolotajs-japs-un-klase)

Izrādē piedalījās tikai divi aktieri - Kaspars Znotiņš un Guna Zariņa, pārējie izrādes tēli bija lejkanna, burka, pudele, bumba, keda un citi.

Skolēniem ļoti patika Jaunā Rīgas teātra aktrises Gunas Zariņas tēlojums, jo šajā izrādē aktrise vienlaicīgi spēlēja vairākas lomas, katram tēlam piemērojot atbilstošu balss intonāciju. Kopumā bērniem izrāde likās ļoti smieklīga un aizraujoša. Bērni teica, ka izrāde ir arī pamācoša, jo tā māca, ka skolotājs ir jāmīl un jāpieņem tāds kāds viņš ir.

Skolotāja Diāna Kovaļova.

1232018.gada 1.novembrī Tukuma 2.pamatskolas 6.a, 6.b, 7.a, 7.b, 8.a, 9.a., 9.b klases skolēni apmeklēja Dailes teātri, lai noskatītos teātra izrādi “Planēta No.85”. Bērniem šī izrāde ļoti patika, jo īpaši tas, ka tajā bija redzami  Latvijā populāri aktieri.

Bērni uzskata, ka no šīs izrādes varēja daudz mācīties, jo tā stāstīja par dažādiem svarīgiem pagātnes notikumiem, par to, ka vienmēr ir jābūt kopā ar savu ģimeni un jāciena savi vecāki.

Lasīt tālāk ...

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko