+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin: Augusts

2.marta rītā, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros,  Tukuma 2.pamatskolas 1. un 2.klašu skolēni tika iepazīstināti ar igauņu autora Andrusa Kivirehka darba “Kaka un pavasaris” īsajiem stāstiņiem.

Aktieri Ance Muižniece un Jānis Znotiņš šos īsos un jautros stāstus izspēlē dažādās aktīvās darbībās, apsēžoties starp bērniem, pieskaroties viņiem, sakutinot un samīļojot viņus. Abi aktieri ar savām darbībām brīžiem radīja nelielu haosu zālē, bet pavisam ātri spēja bērnus atkal nomierināt un ieinteresēt tajā, kas sekos tālāk.

Lasīt tālāk ...

20200124 12573124.janvāra pēcpusdienā Tukuma 2.pamatskolā viesojās vīru kopa “Vilki”. Vīru kopa, Latvijas valsts programmas “Skolas soma” ietvaros, priecēja bērnus ar koncertlekciju “Latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām”.

Vīru kopas dalībnieki stāstīja par senajiem instrumentiem, kurus arī izmantoja savas uzstāšanās laikā, kā arī demonstrēja īpašus tērpus, kuros paši bija ietērpušies.

 Ļoti svarīga nianse ir tā, ka gan instrumentus, gan tērpus vīru kopa “Vilki” dalībnieki ir darinājuši savām rokām.

Lasīt tālāk ...

9.decembrī Tukuma 2.pamatskolā, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, viesojās divi jauni aktieri no Liepājas neatkarīgā teātra “Goda teātris”. Mūsu skolas 5. un 6.klašu skolēni tika priecēti ar izrādi “Čomiņš”.

Izrādē tika stāstīts par diviem draugiem – Pāvilu un Oliveru, kuri ikdienā vada skolas radio un nodarbojas ar nelegālu enerģijas dzērienu tirgošanu. Puiši bija ļoti lieli draugi, kuri stāstīja viens otram visu, bet viņu draudzība tika apdraudēta tajā brīdī, kad Oliveram uzradās draudzene. Pāvils to nespēja saprast, jo īpaši tāpēc, ka šī meitene bija viņa vecākā māsa. Pēc pāris kautiņiem un asākām vārdu pārmaiņām, puiši saprata, ka vissvarīgākā ir un paliek draudzība.

Lasīt tālāk ...

26.novembrī, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, Tukuma pilsētas kultūras namā notika koncertizrāde “Varde par solisti”.

Pie bērniem viesojās operas solisti, kuri iejutās dažādu purva iemītnieku tēlos: Evija Martinsone – zaļā varde, Tatjana Kopača – cekulpīle, Juris Vizbulis – krupis un Kalvis Kalniņš – dundurs, kā arī mazie dejotāji un muzikālā pavadījuma nodrošinātājs – Uģis Krišjānis.

Stāsta darbība norisinājās purvā, kuram kādā jaukā dienā, ar grāmatu knābī, pāri laidās žagata. Žagata šo grāmatu bija nozagusi no operas nama, bet, cik zināms, sliktie darbi nekad nebeidzas labi un žagata grāmatu nejauši nometa pašā purva viducī.

Lasīt tālāk ...

2019.gada 19.novembrī Tukuma 2.pamatskolā, Latvijas valsts programmas „Skolas soma” ietvaros, viesojās trīs aktīvi jaunieši – dejotāji, kuri, ar deju izrādi „3D par telefoniem”, priecēja mūsu skolas 7.un 8.klašu skolēnus.

“3D par telefoniem” veidota kā sociāls dejas projekts, kura galvenais mērķis ir ar laikmetīgās dejas mākslu pievērst uzmanību mobilo tālruņu ietekmei un veidot drošu telpu diskusijai par to, starp pieaugušo un jaunieti. Uzvedumā tiek piedāvāts domāt par kustību un ķermeņa valodu kā par komunikācijas veidu, kas neiekļauj sevī runu. Mobilie telefoni ir ieņēmuši tik lielu lomu mūsdienu sabiedrībā, ka pat deja nevar palikt vienaldzīga.

Lasīt tālāk ...

2019.gada 11.novembrī Tukuma 2.pamatskolā, valsts programmas “Skolas soma” ietvaros,  viesojās “Namdaru darbnīca”.

Tukuma 2.pamatskolas sākumskolas skolniece Elza Poga stāsta: “ Vakar mūsu skolā viesojās meistari no “Namdaru darbnīca”. Kaspars Arnis vadīja ļoti interesantas un vēl neredzētas nodarbes ar dažādiem instrumentiem, piemēram, slīmestu, kur no malkas pagales bija jānorauj koka miza, no kuras izveidojās interesantas figūras.

Lasīt tālāk ...

16Piektdien, 20.septembrī Tukuma 2.pamatskolas 9.a un b.klašu skolēni "ceļoja laikā", piedaloties Tukuma muzeja muzejpegagoģes Ineses Šīmanes organizētajā programmā Durbes pilī “Ceļojums laikā. 1919." Skolēniem bija iespēja pašiem iejusties vēsturiskās situācijās un personās, būt vietā un laikā pirms 100 gadiem, kad Durbes pilī 1919. gadā tika ierīkota lazarete. >>>attēli<<<

Skolēni iejutās dažādās lomās - ārsta, pils pārvaldnieka, skolēna, ievainoto, virsmāsas, rakstnieces, Durbes pils īpašnieka sievas, slimnieku kopējas un daudzu citu personāžu lomās. Iejūtoties lomu tēlos, skolēniem bija iespēja izvērtēt ētiskās vērtības - labestību,

Lasīt tālāk ...

aluksneNo 2019. gada 3. - 4. maijam Tukuma 2.pamatskolas 9.a un 9.b klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Alūksni. Šīs ekskursijas laikā, Latvijas valsts programmas “Skolas soma” ietvaros, bērni apmeklēja Alūksnes dabas muzeju “Vides labirints”. Profesionāla vides gida pavadībā, skolēni aplūkoja pastāvīgo ekspozīciju, kura sevī iekļauj dažādas iežu un minerālu kolekcijas: fluorescentie minerāli, gliemeži un gliemenes. Skolēniem bija iespēja apskatīt tādus iežus un minerālus par kuriem, līdz šim, viņi bija tikai dzirdējuši kādā dabaszinību vai ģeogrāfijas stundā.

Vēl bērni varēja ieklausīties dažādu Latvijā sastopamu putnu balsīs un apskatīt mūsu valstī dzīvojošos kukaiņus.

Lasīt tālāk ...

12019.gada 2.maijā 4.b klase un 7.maijā 3.a klase, iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros,  piedalījās orientēšanās spēlē "Iepazīsti Durbes pili un tās apkārtnes dabas bagātības."Ar spēles palīdzību skolēniem bija  iespēja atklāt pils apkārtni, tur sastopamās mazās arhitektūras formas, vēsturiskus notikumus un daudzveidīgo koku bagātību. Strādājot grupās,  tika veidota sadarbība ar klasesbiedriem, kas  vēl labāk saliedēja klases kolektīvu.  Skolēniem bija jāmeklē peles Rozemundes siera gabali, izpildot slepenos uzdevumus.

Lasīt tālāk ...

IMG 1867 212.aprīlī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 5.a un 5.b klases skolēni apmeklēja Latvijas Leļļu teātra izrādi “Emīls un Berlīnes zēni”. Šis Ē.Kestnera radītais stāsts aizrāva katru no skolēniem, jo izrāde bija spilgta, aizraujoša un pamācoša. Bērniem ļoti patika scenogrāfijas risinājumi, kartona radītie tēli un jo īpaši ainas, kurās tika izspēlēts ēnu teātris. Priecēja arī tas, ka izrādē skanēja dzīvā mūzika ar dažādību mūzikas instrumentos un to skanējumā.

Lasīt tālāk ...

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko