+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

es logo karjerai

Eiropas Savienību fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība"

8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

NODERĪGAS SAITES KARJERAS LĒMUMU PIEŅEMŠANAI.

 

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 2019. gada 25. novembrī  1.-5.klašu skolēniem tika organizēts pasākums “Profesijas animācijā”.

Pasākums tika rīkots, lai skolēni iepazītu animācijas profesiju daudzveidību, gūtu priekšstatu par filmas tapšanas procesu  un nepieciešamajām prasmēm.

Pasākuma pirmajā daļā skolēni noklausījās lekciju  par animācijas filmu tapšanas procesu, uzzināja par iesaistīto profesiju pārstāvju lomu tajās, viņu  darba specifiku  un nepieciešamo laiku, lai to izveidotu.

Lasīt tālāk ...

17.10.2019. Tukumā, pie Domes ēkas, karjeras nedēļas ietvaros, notika skolēnu veidota tērpu skate “Tagadnes profesijas nākotnes spogulī”, kurā piedalījās arī mūsu skolas skolēni,  demonstrējot raidījumu moderatoru tērpus. https://www.tip.edu.lv/lv/galerija

Marta Jurševica, Vitnija Krūtaine un Beāte Pārsla Kreicberga priecēja ar  laiku ziņu vadītāju tērpiem.

Katrīna Ivanova, Liza Blumberga un Agne Aleksandra Rītiņa demonstrēja tērpus, kādi varētu būt piemēroti raidījumam “Mans zaļais dārzs” .

Lasīt tālāk ...

IMG 20190513 WA00202019.gada 13.maijā Tukuma 2.pamatskolā viesojās Dace Briede –Zālīte no biedrības “Jauniešu akadēmija “Pacelt pasauli”, kura vadīja nodarbības 7. un 9.klasei. Nodarbības pirmajā daļā skolēni tika iepazīstināti ar mērķu plānošanas metodiku, bet otrajā daļā skolēni paši veidoja savas mērķu kartes saistībā ar savu izvēlēto profesiju.  Nodarbībās pasniedzēja akcentēja ticību saviem spēkiem un atbalsta gūšanu no sev tuvākajiem cilvēkiem, lai tuvinātos  saviem mērķiem.

Lasīt tālāk ...

IMG 20190508 WA00178.maijā 9.a un 9.b klases skolēni apmeklēja jauno profesionāļu konkursu ,,SkillsLatvia 2019”. Skolēni varēja iesaistīties ,,Karjeras kafejnīcas” interaktīvajās spēlēs un virtuālajos pārbaudījumos, kā arī rast atbildes par dažādiem karjeras plānošanas jautājumiem. Bija iespēja pārbaudīt savas prāta spējas, interaktīvajā pareģī  uzzināt nākotnes profesiju. ,,Profesiju parādē” varēja izmēģināt savu nākotnes profesiju un profesionālās prasmes.

Skolēniem patika izmēģināt jaunās tehnoloģijas. Lielu interesi izraisīja Valsts Policijas koledža, kur varēja vērot pašaizstāvēšanās paņēmienus un dresēto suņu paraugdemonstrējumus. Varēja izmēģināt savus spēkus arī pie LU P.Stradiņa medicīnas koledžas stenda.

Lasīt tālāk ...

20190429 1122482019. gada 29. aprīlī Tukuma 2.pamatskolas 8.a un 8.b klašu skolēni piedalījās Karjeras attīstības atbalsta pasākumā "Ražots Latvijā", apmeklējot uzņēmumu “Getliņi EKO” un  inovāciju un uzņēmējdarbības platformu “RTU Dizaina fabrika”.Ekskursijas pirmajā daļā skolēni SIA “Getliņi EKO” iepazina tādas profesijas kā biologs, ķīmiķis, agronoms, vides speciālists, šoferis, mehāniķis, dažādu iekārtu operatoru darbu un uzņēmuma menedžmentu. Nodarbības vadītāja uzsvēra katra speciālista nozīmīgumu un nepieciešamību uzņēmumā, kā arī dažādu viedo tehnoloģiju izmantošanu un atkritumu pārstrādi. Skolēni tika rosināti  šķirot atkritumus, saudzēt un rūpēties par apkārtējo vidi arī ikdienā.

Lasīt tālāk ...

karjera marts18.03.2019. un 25.03.2019.Tukuma 2. pamatskolas 5. un 6. klašu skolēni piedalījās spēlē “Karjera”. Spēli vadīja biedrība “Dzīves un kvalitātes studija "Funa". >>>attēli<<<

Spēles laikā skolēni:

  • mācījās pieņemt lēmumus neietekmējoties no apkārtējiem, atbildot un jautājumiem “jā” vai “nē”, pamatoja savas izvēles.
  • Diskutēja par labajam un sliktajiem paradumiem, kuri varētu ietekmēt viņu nākotni. Guva priekšstatu par laika plānošanas nozīmīgumu.
  • Iepazina profesijas, iejutās profesiju lomā, atdarināja tās.
  • Veica pašizpēti par savu  izvēlēto profesiju, spējām un rakstura iezīmēm, izvērtēja iegūtos rezultātus.

Lasīt tālāk ...

20190207 085542456 iOS2019.gada 6. un 7. februārī Tukuma 2.pamatskolā notika pasākums “Radi pats”, kurš tika organizēts  projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros.

3. un 4. klašu skolēniem nodarbības vadīja AgirVision Robotu skolas vadītājs Kaspars Čabs.  Robotu skola piedāvā interesantu veidu, kā sākumskolas klasēs ieinteresēt skolēnus par inženierzinātnēm, programmēšanu un eksaktajiem  mācību priekšmetiem, kā arī par šo profesiju nozīmīgumu un nepieciešamību mūsdienu mainīgajā pasaulē.

Lasīt tālāk ...

sam tina21.01.2019. dziedātāja Samanta Tīna tikās ar 6.-9. klašu skolēniem no Tukuma 2.pamatskolas un 9.klases  skolēniem no Tukuma 3.pamatskolas.

Dziedātāja viesojās skolā ar mērķi  radīt skolēnos interesi iepazīt mūzikas jomas  pārstāvēto profesiju daudzveidību, izprast savu talantu un spējas izkopšanas nozīmīgumu karjeras veidošanā, kā arī iepazīstināt skolēnus  ar mūzikas jomas pārstāvju ikdienas gaitām.

Tikšanās laikā dziedātāja iepazīstināja skolēnus ar savu karjeras ceļu, kā mainījušas domas no pamatskolas līdz pat augstskolai, kam vecāki  pievērsuši izmanību skolas laikā un kādos ārpus skolas pulciņos iesaistījās.

Lasīt tālāk ...

valodzite42018. gada 19. oktobrī profesiju dienas ietvaros “Kad izaugšu liels” 8. klašu meitenes devās uz PII “Vālodzīte”, lai vadītu karjeras nodarbības  trīs  vecāko grupu audzēkņiem un iejusties bērnudārzu audzinātāju profesijā.  Meitenes bija sagatavojušas dažādus uzdevumus un uzskates līdzekļus -  puzles, dažādus priekšmetus, kuri raksturīgi dažādu profesiju pārstāvjiem, attēlus un spēles. Bērniem ļoti patika Lauras sagatavotais eksperiments, kuru viņi aizrautīgi vēroja. Savukārt Eva bērniem lika iejusties daktera lomā, bet Lilija ar savu komandu bērnus iepazīstināja ar skaistumkopšanas noslēpumiem..  >>>attēli<<<

Skolotāja Anita Lučkovska

3ab kekava2018. gada 19. oktobrī 4. klašu un 31. oktobrī 2. klašu skolēni  maizes ceptuvē "Lāči" piedalījās nodarbībā "Iepazīsti maiznieka profesiju!".

Pasākuma pirmajā daļā skolēni gida pavadībā iepazina “Lāču maizes” ceptuvi. Ekskursijas laikā skolēni iepazinās ar  maizes cepēja profesiju,  nepieciešamajām prasmēm un darba rīkiem, kuri ir nepieciešami, lai izceptu maizīti. Skolēniem tika piedāvāta produktu degustācija, kā arī gids pastāstīja  par rudzu maizes labajām īpašībām. Pasākuma otrajā daļā skolēniem bija iespēja piedalīties meistarklasē un iejusties maizes cepēja profesijā.

Lasīt tālāk ...

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko