+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin: Vēsma, Fanija

es logo karjerai

Eiropas Savienību fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība"

8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

NODERĪGAS SAITES KARJERAS LĒMUMU PIEŅEMŠANAI.

 

karjera marts18.03.2019. un 25.03.2019.Tukuma 2. pamatskolas 5. un 6. klašu skolēni piedalījās spēlē “Karjera”. Spēli vadīja biedrība “Dzīves un kvalitātes studija "Funa". >>>attēli<<<

Spēles laikā skolēni:

  • mācījās pieņemt lēmumus neietekmējoties no apkārtējiem, atbildot un jautājumiem “jā” vai “nē”, pamatoja savas izvēles.
  • Diskutēja par labajam un sliktajiem paradumiem, kuri varētu ietekmēt viņu nākotni. Guva priekšstatu par laika plānošanas nozīmīgumu.
  • Iepazina profesijas, iejutās profesiju lomā, atdarināja tās.
  • Veica pašizpēti par savu  izvēlēto profesiju, spējām un rakstura iezīmēm, izvērtēja iegūtos rezultātus.

Lasīt tālāk ...

20190207 085542456 iOS2019.gada 6. un 7. februārī Tukuma 2.pamatskolā notika pasākums “Radi pats”, kurš tika organizēts  projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros.

3. un 4. klašu skolēniem nodarbības vadīja AgirVision Robotu skolas vadītājs Kaspars Čabs.  Robotu skola piedāvā interesantu veidu, kā sākumskolas klasēs ieinteresēt skolēnus par inženierzinātnēm, programmēšanu un eksaktajiem  mācību priekšmetiem, kā arī par šo profesiju nozīmīgumu un nepieciešamību mūsdienu mainīgajā pasaulē.

Lasīt tālāk ...

sam tina21.01.2019. dziedātāja Samanta Tīna tikās ar 6.-9. klašu skolēniem no Tukuma 2.pamatskolas un 9.klases  skolēniem no Tukuma 3.pamatskolas.

Dziedātāja viesojās skolā ar mērķi  radīt skolēnos interesi iepazīt mūzikas jomas  pārstāvēto profesiju daudzveidību, izprast savu talantu un spējas izkopšanas nozīmīgumu karjeras veidošanā, kā arī iepazīstināt skolēnus  ar mūzikas jomas pārstāvju ikdienas gaitām.

Tikšanās laikā dziedātāja iepazīstināja skolēnus ar savu karjeras ceļu, kā mainījušas domas no pamatskolas līdz pat augstskolai, kam vecāki  pievērsuši izmanību skolas laikā un kādos ārpus skolas pulciņos iesaistījās.

Lasīt tālāk ...

valodzite42018. gada 19. oktobrī profesiju dienas ietvaros “Kad izaugšu liels” 8. klašu meitenes devās uz PII “Vālodzīte”, lai vadītu karjeras nodarbības  trīs  vecāko grupu audzēkņiem un iejusties bērnudārzu audzinātāju profesijā.  Meitenes bija sagatavojušas dažādus uzdevumus un uzskates līdzekļus -  puzles, dažādus priekšmetus, kuri raksturīgi dažādu profesiju pārstāvjiem, attēlus un spēles. Bērniem ļoti patika Lauras sagatavotais eksperiments, kuru viņi aizrautīgi vēroja. Savukārt Eva bērniem lika iejusties daktera lomā, bet Lilija ar savu komandu bērnus iepazīstināja ar skaistumkopšanas noslēpumiem..  >>>attēli<<<

Skolotāja Anita Lučkovska

3ab kekava2018. gada 19. oktobrī 4. klašu un 31. oktobrī 2. klašu skolēni  maizes ceptuvē "Lāči" piedalījās nodarbībā "Iepazīsti maiznieka profesiju!".

Pasākuma pirmajā daļā skolēni gida pavadībā iepazina “Lāču maizes” ceptuvi. Ekskursijas laikā skolēni iepazinās ar  maizes cepēja profesiju,  nepieciešamajām prasmēm un darba rīkiem, kuri ir nepieciešami, lai izceptu maizīti. Skolēniem tika piedāvāta produktu degustācija, kā arī gids pastāstīja  par rudzu maizes labajām īpašībām. Pasākuma otrajā daļā skolēniem bija iespēja piedalīties meistarklasē un iejusties maizes cepēja profesijā.

Lasīt tālāk ...

IMG 20181015 WA0003Tukuma 2.pamatskolas 9.a klase un 9.b klases pārstāvji  kopā ar audzinātāju Sigitu Roenu Immermani  devās uz izstāžu halli Ķīpsalā, kur 15. oktobrī biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija jau ceturto gadu rīkoja jauniešiem un izglītības iestāžu darbiniekiem uzņēmējdarbības iedvesmas konferenci “Uzdrīksties uzvarēt”. Šogad konferencē uzstājās Aigars Nords, Lattelecom Rīgas Maratons; Marija Ručevska, TechChill; Krists Avots, Lattelecom, Alise Dīrika, Infogram; Gatis Mūrnieks, Kaspars Gorkšs, Latvijas Futbola federācija, Eva Juhņēviča, Dziesmu un deju svētki; mūziķis Ozols, uzņēmums Silasveta no Maskavas un  Latvijas labākais Skolēnu mācību uzņēmums 2017./2018. m.g. Safe & Stable. >>>attēli<<<

Skolotāja Anita Lučkovska

aijens 800x4502018. gada 12. oktobrī Tukuma 2.pamatskolā viesojās mūsu skolas 2010. gada absolvents  Aijens Trušins  ar iedvesmas prezentāciju “Dzīvot vai eksistēt”. Ar prezentācijas palīdzību  Aijens   rosināja 8. un 9. klašu skolēnus  ieklausīties sevī  un uzdrīkstēties  pieņemt pareizos karjeras lēmumus.  Skolēni tika informēti par Erasmus sniegtajām iespējām, jo  arī Aijens bija tikko atgriezies no apmaiņas programmas Bulgārijā.

Skolotāja Anita Lučkovska

20181010 132720 1 800x6002018. gada 10. oktobrī Tukuma Raiņa ģimnāzijas 10. klašu audzēkņi  vadīja karjeras stacijas Tukuma 2.pamatskolas 7.- 9. klašu skolēniem. >>>attēli<<<

Kopumā skolēniem bija  jāapmeklē piecas karjeras stacijas, kurās skolēni iepazina profesiju daudzveidību, noskaidroja  darba vidi,  veicamos darba pienākumus un nepieciešamās prasmes un iemaņas. Pasākuma  laikā izpildīja dažādu profesiju pārstāvju CV,  lika puzles , grupēja profesiju aprakstus, pildīja testus un vienojās kopīgā klases fotogrāfijā ar sevis izvēlēto profesiju.

Skolotāja Anita Lučkovska

20180319 1015382018.gada 19. marta rīts Tukuma 2.pamatskolas 5. - 7.klašu skolēniem iesākās ar radošām aktivitātēm un izzinošu lekciju "Profesijas animācijā", kas tapa sadarbībā ar projektu Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs". Šoreiz skolēni iepazina visas tās profesijas, kas saistītas ar animāciju - režisors, producents, skaņu režisors, operators, animators, mākslinieks, mūzikas autors. Nodarbības pirmajā daļā skolēni noklausījās lekciju, kuru vadīja Kristīne no biedrības MULTIKULTEN. Lekcija tika papildināta ar fotoreportāžām un dažādiem animācijas filmu fragmentiem, lai skolēni izprastu animācijas izveides procesu un tapšanas gaitu. 

Lasīt tālāk ...

IMG 20180312 WA0000

es logo

2018. gada 9.marta rītā Tukuma 2.pamatskolas 5.b un 9.b klase devās ekskursijā uz Rīgas Starptautisko lidostu, lai iepazītu lidostas darba ikdienu, lidostas ikdienā nepieciešamās profesijas un tām vajadzīgās prasmes.

Skolēni uzzināja, ka ir ļoti svarīgi precīzi nosvērt bagāžu, lai pēc tam zinātu, kā to pareizi izvietot lidmašīnā, un cik daudz degvielas nepieciešams iepildīt lidmašīnā.

Lasīt tālāk ...

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko