+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin: Kaija, Kornēlija

Ik rudeni vēstures skolotājas Aijas Miezītes iedibinātā tradīcija piedāvā devītajiem izzināt Latvijai nozīmīgus vēstures notikumus un personības ārpus skolas vēsturiskās vietās. 9.oktobrī devītklasnieki devās uz Ložmetējkalnu un Ziemassvētku kauju muzeju “Mangaļu” mājās pie Tīreļpurva, kur izveidoti Pirmā pasaules kara nocietinājuma elementi un informatīvas ekspozīcijas. Aizrautīga gida vadībā, skolēniem, sadarbojoties un uzticoties komandai, bija jāpaveic izzinoši, atjautīgi un fiziski uzdevumi. Nodarbībās jauniešiem bija iespēja gūt priekšstatu par latviešu strēlnieku kara gaitām un sadzīvi.

Lasīt tālāk ...

4.oktobrī skolā noritēja projekta diena ar nosaukumu ,,Skolotāju diena”. Šo pasākumu ar zināmu satraukumu gaidīja gan skolotāji, gan skolēni, īpaši 9. klašu audzēkņi. Viņu uzdevums bija iejusties skolotāju lomā un novadīt trīs mācību stundas 1.- 8. klasēs. Paralēli tam skolas zālē pulcējās skolotāji uz tematisku nodarbību, kuru vadīja 9. klašu skolēni. Lai projektu diena varētu veiksmīgi noritēt, bija nepieciešams veikt lielu sagatavošanās darbu iepriekš. Skolēni sadarbībā ar skolotājiem gatavoja materiālus savām mācību stundām un tika instruēti, kā veiksmīgi sadarboties. Paldies vecākiem par iesaistīšanos skolas telpu noformēšanā! Skolotājus patīkami pārsteidza īpašā gaisotne, kas šajā dienā valdīja skolā. Rezultātā projekta diena noritēja veiksmīgi. Skolotāji sajutās īpaši, bet skolēniem tas bija liels pārbaudījums un pieredze pasākumu organizēšanā un vadīšanā.>>>attēli<<<

Lasīt tālāk ...

DSCF8618s20. septembris šogad ir izsludināts par Olimpisko dienu. Tās devīze ,,Nāc un vingrot sāc!”. Gatavošanās notiek jau šobrīd. 1.-6. klašu skolēni piedalās zīmējumu konkursā "Latvijas Olimpiskās komandas talismans", bet 7. - 9. klašu skolēni var rakstīt eseju "Iedvesmas vēstule Latvijas Olimpiskajai komandai". Olimpiskā diena Tukuma 2. pamatskolā sāksies plkst. 8.00 ar klases stundu un viktorīnu. Plkst. 9.00 visi pulcēsies skolas stadionā uz svinīgā pasākuma atklāšanu un kopīgu vingrošanu. >>>video<<< Pēc tam katra klase piedalīsies dažādās sporta aktivitātēs un mācību pārgājienos, kuros plānotas dažādas fiziskas aktivitātes. Savukārt 7. klašu komanda pārstāvēs Tukuma pilsētas "Olimpiskās dienas" skolu sacensībās Tukuma sporta halles stadionā.

Lasīt tālāk ...

2019 09 02 16 340x2272.septembrī visās Latvijas skolās zvans pulcināja skolēnus un skolotājus uz Zinību dienu. Arī Tukuma 2. pamatskolā tika iezvanīts jaunais mācību gads. Šogad skolas pagalmā uz svinīgo pasākumu pulcējās 482 skolēni un 52 skolotāji. Šogad skolas saimē devīto klašu skolēni ieveda 57 pirmklasniekus. Gan vieniem, gan otriem  šis gads būs īpašs, jo priekšā stāv liels darbs un daudz nezināmā.

Zinību diena  vienmēr ir bijis nozīmīgs notikums visiem - skolotājiem,  skolēniem un viņu vecākiem. To  apliecināja lielais  vecāku skaits, kuri bija atnākuši pavadīt savus bērnus un piedalījās svinīgajā pasākumā. Pēc svinīgā pasākuma vecākiem bija iespēja piedalīties  klases stundā.

Lasīt tālāk ...

makul 19Mūsu skolas skolēni katru gadu piedalās SIA Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības ,,Piejūra” organizētajā makulatūras vākšanas akcijā ,,Palīdzēsim kokiem!” Ar katru gadu šajā pasākumā iesaistās  arvien vairāk skolēnu un vecāku. Par to liecina arī nodotās makulatūras daudzums. Šogad savācām  5,78 t lietotu papīru, tādējādi no nociršanas izglābām 80 kokus. Kā balvu par paveikto darbu skola saņēma vairākas pakas kopējamo papīru, bet skolēniem bija iespēja piedalīties noslēguma pasākumā Jaunmoku pilī un tās teritorijā. Pasākuma laikā bērni varēja orientēties un meklēt dažādus dabas un kultūras objektus pils apkārtnē , kā arī gida pavadībā izstaigāt Jaunmoku pils zāles un iepazīties ar dabas muzeja ekspozīciju.

Lasīt tālāk ...

sp d28.maijā skolā tradicionāli norisinājās Sporta diena. Īpašu šo dienu padara tas, ka sportiskās aktivitātes organizē vecāki, kuriem ar katru gadu ir sarežģītāk izdomāt jaunas aktivitātes, kas patiktu bērniem. Neskatoties uz mainīgiem laika apstākļiem un sporta dienas norises vietas maiņu, (no stadiona uz skolas telpām) visas “stacijas” tika realizētas. Izdomātas stafetes, kuru uzdevumi bija ļoti dažādi - vienās bērniem deva iespēju parādīt savu veiklību, citās savas klases komandas garu - to, cik viens otram uzticas un spēj kopīgi kaut ko paveikt.

Sākumskolas bērniem arī vecāki iesaistījās ar aktīvu atbalstu, kopā apmeklējot visas aktivitātes.

Lasīt tālāk ...

83. maijā 4.a klases skolēni kopā ar vecākiem sarīkoja izstādi, veltītu Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai. Tajā bērni tika aicināti atnest izstādīt Latvijai raksturīgus gan senus, gan mūsdienīgus priekšmetus. Lielu interesi izraisīja 13. gadsimta lībiešu tautastērpi, dzintara rotas un senie priekšmeti. Skolēni arī prata pastāstīt par šo priekšmetu vēsturi, kā arī aicināja izstādi apmeklēt citu klašu skolēnus.

4.a klases audzinātāja Sandra Jansone

LielaTalkaLogo 300x300Aprīlis parasti noslēdzas ar kārtīgiem apkārtnes sakopšanas darbiem. Arī šogad mūsu skolas 7. un 8. klases atsaucās Tukuma pilsētas domes aicinājumam piedalīties Lielajā talkā. Skolēni sakopa ceļa malu uz Jumpravas ezeru un Veļķu apkārtni. Lai arī šo teritoriju sakopjam katru gadu, netrūkst cilvēku, kas savus atkritumus regulāri atstāj mežā, ceļu malās un cilvēku atpūtas vietās. Gribētos ticēt, ka vismaz jaunā paaudze - tie, kuri piedalās šādās talkās, nebūs dabas piesārņotāji un ar savu piemēru to mācīs arī saviem bērniem. Saudzēsim, kopsim un rūpēsimies par savu zemīti!

Direktores vietniece audzināšanas darbā  – Pārsla Ivane

218.aprīlī sākumskolas klases ieskandināja Lieldienas Tukuma 2. pamatskolā. Šogad Lieldienu simbola goda vietā tika celta ola. Tāpēc lielākā daļa ticējumu, tautasdziesmu tika veltītas tieši šim simbolam. Pasākumā skolēni dziedāja dziesmas un stāstīja, kā var iegūt visskaistākās krāsas, lai nokrāsotu Lieldienu olas. Pēc tam tika veikti dažādi Lieldienu rituāli,  kas mudināja būt stipriem, veikliem un veseliem. Neizpalika arī tradicionālā olu ripināšana.

Pasākuma  laikā senās latviskās tradīcijas  veiksmīgi savijās ar mūsdienīgākām aktivitātēm, tādējādi padarot šos svētku rituālus  viegli saprotamus un interesantus jebkuram. Par to liecināja skolēnu aizrautība veicot dažādus uzdevumus un prieks par gaidāmajiem pavasara svētkiem.

Direktores vietniece audzināšanas darbā  – Pārsla Ivane

5 211.aprīlī skolā notika ikgadējais Zemes dienu pasākums 1.- 4. klasēm. Šogad sākumskolas skolēni vairāk iepazina dažādus mājdzīvniekus. Apkopojot skolēnu atnestās fotogrāfijas ar mājdzīvniekiem, apstiprinājās pētījumu rezultāti, ka populārākie mājdzīvnieki ir kaķis un suns. Taču netrūka arī eksotiskāki dzīvnieki- putni, zivtiņas, ķirzaciņa un pat dažādi kukaiņi.

Pasākuma laikā visi skolēni aktīvi darbojās un ikvienam bija dota iespēja apliecināt savas zināšanas minot mīklas, atpazīstot mājdzīvniekus  pēc apraksta un  attēliem, sakārtojot tautasdziesmas, saliekot dzīvnieka attēlu, kā arī veidojot kāda konkrēta mājdzīvnieka kolāžu.

Lasīt tālāk ...

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko