+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin: Augusts

Izredzes laimēt loterijā, kurā piedalās 17200 cilvēku, ir visai nelielas, bet 1. b klases skolniecei Rūtai Skavronskai - Krūziņai tas ir izdevies! Rūta, piedaloties lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu žūrija”, ir laimējusi ceļojumu uz Zviedriju ar kuģi “Tallink” visai ģimenei. 7. martā Lielajos lasīšanas svētkos, kas norisinājās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rūtai šī balva tika svinīgi pasniegta.

Kopumā lasīšanas programmā “Bērnu žūrija” mūsu skolā šogad iesaistījās 117 dalībnieku - visas sešas grāmatas izlasīja un anketu aizpildīja gandrīz visi pirmo un otro klašu skolēni, kā arī individuālie lasītāji Edijs Blūms, Nikolīne Krista Tesļuka un skolotāja Aina Reķe

Lasīt tālāk ...

6. februārī Tukuma Mākslas muzejā notika 2.- 4.klašu skolēnu atklātais konkurss ”Dari – radi!”.

Tukuma 2.pamatskolu pārstāvēja Sabīne Vavilova (2.a. kl.), Sonora Bedrīte (3.a kl.) un Adele Zvaigzne (4.a kl.).

Konkursa dalībniekiem bija iespēja apliecināt savas spējas, zināšanas un prasmes vizuālās mākslas un kultūras vēstures jomās. Konkursā bija dažādi uzdevumi – gan praktiski, gan teorētiski. Bija gan darbs grupā, gan individuāli. Skolēniem bija dota vienreizēja iespēja padziļināti iepazīt Tukuma Mākslas muzeja jaunieguvumu izstādi “Katrai gleznai savs stāsts.”

Lasīt tālāk ...

IMG 20200108 WA0003Pirmais mācību semestris skolā noslēdzās ar vairākiem tradicionāliem Ziemassvētku pasākumiem. Viens no tādiem bija labdarības akcija ,,Palīdzēsim viens otram!” Šogad tajā iesaistījās vairāk nekā 90 mūsu skolas skolēnu ģimenes. Ar vecāku līdzdalību tika sagatavotas brīnišķīgas  dāvanas vientuļajiem pensionāriem, un līdz Ziemassvētkiem tās nonāca cilvēku mājās, kā arī Raudas un Ķīšu pansionātos.

Līdz Zvaigznes dienai apciemojām arī Tukuma Invalīdu dienas centru ,,Saime” un nogādājām tās iemītniekiem  vecāku un  skolotāju sagādātos rokdarbu materiālus. Īpašu prieku dienas centra ļaudīm sagādāja mūsu skolas skolēnu veidotās apsveikumu kartītes un ansambļa ,,Bimini” mazo dziedātāju sniegtais koncerts. Paldies visiem, kas iesaistījās labdarības akcijā! Lai labais vairo labo!

Direktores vietniece audzināšanas darbā  – Pārsla Ivane

35CD5694 EC63 431A 8A99 6EC2CF9244A62019.gada 7. decembrī piedalījos R. Blaumaņa literārās prēmijas 15. domrakstu konkursa noslēguma pasākumā memoriālajā muzejā "Braki".

Rakstīt par kādu vietu, kurā nekad nebiju bijusi, bija liels pārbaudījums, tādēļ bija jauki redzēt Brakus savām acīm. Tur bija visjaukāk- atmosfēra bija lieliska un darbinieki ļoti atsaucīgi. Vēlāk devāmies uz Ērgļu saieta namu, kur notika ceremonija. Pirms ceremonijas bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās un izveidot Ziemassvētku rotājumu, kurš vienmēr atgādinās par šo dienu. Pati ceremonija aizritēja ātri, tā man paliks atmiņā kā piedzīvojums- bija gan iespēja no sirds izsmieties, gan aizdomāties par R. Blaumani un viņa nozīmi mūsdienās.>>>vairāk par konkursa norisi<<<

Vislielākais un sirsnīgākais paldies jāsaka skolotājai Vivitai Jaunkļaviņai par to, ka viņa ticēja man un maniem spēkiem.

9.a klases skolniece Madara Mieze

27. novembrī mūsu skolā sacentās skaļie lasītāji. Felicita Mīļā (6.a) lasīja fragmentu no B. Blobelas grāmatas “Skolotājā iemīlēties nedrīkst” un apliecināja, ka iemīlēšanās vispār un turklāt vēl skolotājā dzīvi apgriež ar kājām gaisā. Jasmīne Vahbe (5.a) bija izvēlējusies aizkustinošo A. Naneti stāstu “Mans vectēvs bija ķiršu koks” un emocionālā lasījumā iepazīstināja klausītājus ar galveno varoni - zēnu Tonīno, kas cenšas izprast, kā ērkšķis iekļuvis vectēva sirdī (patiesībā gan vectēva teiktais par ērkšķi sirdī nav jāsaprot burtiski – viņš tā apzīmējis skumjas). Pauls Ūselis (5.a) lasīja T. Ibotsona darbu “Mauntvudas spoku skola”. Miks Mālmanis (5.b) spēcināja publikas labo garastāvokli, izsmīdinot klātesošos ar atraktīvo omīti, kas publiskā vietā atļaujas darīt kaut ko tā-ā-ādu… Kas aiz šiem vārdiem slēpjas, uzzināsiet, izlasot D. Valjamsa grāmatu “Gangsteromīte”! Nikolīne Krista Tesļuka (6. b) baidīja klausītājus ar galvenā varoņa Krā murgaino sapni no Dž. Greja darba “Zvērači”.

Lasīt tālāk ...

Ik rudeni vēstures skolotājas Aijas Miezītes iedibinātā tradīcija piedāvā devītajiem izzināt Latvijai nozīmīgus vēstures notikumus un personības ārpus skolas vēsturiskās vietās. 9.oktobrī devītklasnieki devās uz Ložmetējkalnu un Ziemassvētku kauju muzeju “Mangaļu” mājās pie Tīreļpurva, kur izveidoti Pirmā pasaules kara nocietinājuma elementi un informatīvas ekspozīcijas. Aizrautīga gida vadībā, skolēniem, sadarbojoties un uzticoties komandai, bija jāpaveic izzinoši, atjautīgi un fiziski uzdevumi. Nodarbībās jauniešiem bija iespēja gūt priekšstatu par latviešu strēlnieku kara gaitām un sadzīvi.

Lasīt tālāk ...

4.oktobrī skolā noritēja projekta diena ar nosaukumu ,,Skolotāju diena”. Šo pasākumu ar zināmu satraukumu gaidīja gan skolotāji, gan skolēni, īpaši 9. klašu audzēkņi. Viņu uzdevums bija iejusties skolotāju lomā un novadīt trīs mācību stundas 1.- 8. klasēs. Paralēli tam skolas zālē pulcējās skolotāji uz tematisku nodarbību, kuru vadīja 9. klašu skolēni. Lai projektu diena varētu veiksmīgi noritēt, bija nepieciešams veikt lielu sagatavošanās darbu iepriekš. Skolēni sadarbībā ar skolotājiem gatavoja materiālus savām mācību stundām un tika instruēti, kā veiksmīgi sadarboties. Paldies vecākiem par iesaistīšanos skolas telpu noformēšanā! Skolotājus patīkami pārsteidza īpašā gaisotne, kas šajā dienā valdīja skolā. Rezultātā projekta diena noritēja veiksmīgi. Skolotāji sajutās īpaši, bet skolēniem tas bija liels pārbaudījums un pieredze pasākumu organizēšanā un vadīšanā.>>>attēli<<<

Lasīt tālāk ...

DSCF8618s20. septembris šogad ir izsludināts par Olimpisko dienu. Tās devīze ,,Nāc un vingrot sāc!”. Gatavošanās notiek jau šobrīd. 1.-6. klašu skolēni piedalās zīmējumu konkursā "Latvijas Olimpiskās komandas talismans", bet 7. - 9. klašu skolēni var rakstīt eseju "Iedvesmas vēstule Latvijas Olimpiskajai komandai". Olimpiskā diena Tukuma 2. pamatskolā sāksies plkst. 8.00 ar klases stundu un viktorīnu. Plkst. 9.00 visi pulcēsies skolas stadionā uz svinīgā pasākuma atklāšanu un kopīgu vingrošanu. >>>video<<< Pēc tam katra klase piedalīsies dažādās sporta aktivitātēs un mācību pārgājienos, kuros plānotas dažādas fiziskas aktivitātes. Savukārt 7. klašu komanda pārstāvēs Tukuma pilsētas "Olimpiskās dienas" skolu sacensībās Tukuma sporta halles stadionā.

Lasīt tālāk ...

2019 09 02 16 340x2272.septembrī visās Latvijas skolās zvans pulcināja skolēnus un skolotājus uz Zinību dienu. Arī Tukuma 2. pamatskolā tika iezvanīts jaunais mācību gads. Šogad skolas pagalmā uz svinīgo pasākumu pulcējās 482 skolēni un 52 skolotāji. Šogad skolas saimē devīto klašu skolēni ieveda 57 pirmklasniekus. Gan vieniem, gan otriem  šis gads būs īpašs, jo priekšā stāv liels darbs un daudz nezināmā.

Zinību diena  vienmēr ir bijis nozīmīgs notikums visiem - skolotājiem,  skolēniem un viņu vecākiem. To  apliecināja lielais  vecāku skaits, kuri bija atnākuši pavadīt savus bērnus un piedalījās svinīgajā pasākumā. Pēc svinīgā pasākuma vecākiem bija iespēja piedalīties  klases stundā.

Lasīt tālāk ...

makul 19Mūsu skolas skolēni katru gadu piedalās SIA Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības ,,Piejūra” organizētajā makulatūras vākšanas akcijā ,,Palīdzēsim kokiem!” Ar katru gadu šajā pasākumā iesaistās  arvien vairāk skolēnu un vecāku. Par to liecina arī nodotās makulatūras daudzums. Šogad savācām  5,78 t lietotu papīru, tādējādi no nociršanas izglābām 80 kokus. Kā balvu par paveikto darbu skola saņēma vairākas pakas kopējamo papīru, bet skolēniem bija iespēja piedalīties noslēguma pasākumā Jaunmoku pilī un tās teritorijā. Pasākuma laikā bērni varēja orientēties un meklēt dažādus dabas un kultūras objektus pils apkārtnē , kā arī gida pavadībā izstaigāt Jaunmoku pils zāles un iepazīties ar dabas muzeja ekspozīciju.

Lasīt tālāk ...

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko