+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin: Rauls, Rodrigo

4 640x360Katru gadu septembrī Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) organizē “Olimpisko dienu” >>>lasīt<<<. Šogad  650 norises vietās visā Latvijā kopā pulcēja jaunu pasākuma dalībnieku rekordskaitu – vairāk kā 145 000 dalībniekus no 95 Latvijas novadiem un pilsētām. Arī šogad mūsu skolā 21. septembrī notika projektu diena "Olimpiskā diena" , kuras devīze šogad bija "Teniss vieno". No rīta, pirmās stundas laikā, notika klases stunda, kurās skolēni pārbaudīja zināšanas testā par tenisu. Pēc tam viss skolas kolektīvs pulcējās uz kopīgu vingrošanu skolas stadionā. >>>skatīt video<<<

Lasīt tālāk ...

dz d 1 4 2018Kad septembrī visā Latvijā atzīmē diženā dzejnieka Raiņa dzimšanas dienu, tad Dzejas dienas ienāk arī Tukuma 2. pamatskolā. Šogad 15. septembrī iemīļotā bērnu dzejniece Inese Zandere svinēja savu 60. dzimšanas dienu, tāpēc arī Dzejas dienas mūsu  sākumskolas klasēs izskanēja ar Ineses Zanderes dzejoļiem.

1.-2. klašu skolēni izspēlēja ,,Burtu rotaļas”, runāja savus iemīļotākos dzejoļus,, dziedāja Raimonda Paula ,,Dziesmu par skolas somu” ar Ineses Zanderes vārdiem. Savukārt 3.-4. klašu skolēni savā Dzejas dienu pasākumā ,,Vārdu spēles” runāja skaitāmpantus, kopā ar Ineses Zanderes dzejoļiem priecājās par dzīvi, mudināja savus vienaudžus ieraudzīt, cik skaistā un neparastā pasaulē mēs dzīvojam. Ineses Zanderes dzeju skolēni izdziedāja Ilzes Arnes ,,Dziesmā par skolas somu” un Līgas Celmas dziesmā ,,Tu lasi”. >>>attēli<<<

Lasīt tālāk ...

2018 05 25 sporta diena A 412018.gada 25. maijā Tukuma 2. pamatskolā norisinājās sporta dienas pasākums ar devīzi “Sportojam visi kopā!”, kuru organizēja skolēnu vecāki.

Sporta diena tika organizēta divās vecuma grupās 1. – 4. klasei un 5. – 8. klasei. Klašu komandas bija padomājušas par noformējumu, izdomājušas komandas devīzi un nosaukumu. Vecāki bija sagatavojuši dažādas stafetes ar bumbiņām, kā arī varēja uz ātrumu karināt veļu, gāzt ar bumbu Coca Cola pudeles, celt teltis u.c. Vienā stafetē sacentās arī vecāki ar skolotājiem, kur ar lielām slēpēm komandai vajadzēja apiet apkārt konusam.

Lielais pārsteigums skolēniem bija sagatavota piepūšamā stafete, kur uz piepūšamās atrakcijas varēja gūt priekus skrienot, šļūcot, lecot un rāpjoties. Šī stafete pārbaudīja ne tikai ātrumu, bet arī izturību.  >>>skatīt attēlus<<<

Paldies sakām sporta dienas atbalstītājiem AS “Tukuma Piens”,  AS “Tērvetes AL” un skolēnu vecākiem!

20180521 12018.gada 21. maijā notika ikgadējais pasākums „Skolas lepnums”. Uz pieņemšanu pie direktores tika aicināti 67 skolēni, kuri ar izciliem panākumiem ir piedalījušies starptautiskajā, valsts, Zemgales un Kurzemes reģionu, Tukuma, Engures un Jaunpils novadu mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un sporta sacensībās, kā arī skolēni, kuri ar izcilām sekmēm beidz 9.klasi. >>>skatīt<<<

Balvu „Skolas lepnums 2017./2018.m.g.”saņēma 29 skolēni. Pārējie pasākuma dalībnieki saņēma Pateicības rakstus par ieguldīto darbu skolas slavas kaldināšanā. >>>skatīt attēlus<<<

Lasīt tālāk ...

elize lasis konk4.aprīlī mūsu skolā notika Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības pusfināls, kurā piedalījās 20 skolēni no Tukuma, Engures, Jaunpils, Kandavas novada skolām. Šī sacensība Latvijā norisinās pirmo gadu, tā aizgūta no Nīderlandes, un šogad tajā piedalās 5-6. klašu skolēni. Sacensības dalībnieku uzdevums bija izvēlēties kādas grāmatas fragmentu un to nolasīt klausītājiem, iepriekš publiski pamatojot savu izvēli un pāris vārdos pastāstot par grāmatu. Uzstāšanās ilgums bija strikti noteikts – ne vairāk par 5 minūtēm. Ērikas Hanteres darbs “Klanu kaķi” varēja lepoties ar divkāršu uzmanību, jo to bija izvēlējušies divi skolēni. Klausoties varēja iepazīt gan latviešu (piemēram, Māra Runguļa, Jāņa Širmaņa), gan ārzemju (piemēram, Astrīdas Lindgrēnes, Ērika Kestnera,) autoru grāmatas, gan bērnu literatūras klasiku, gan jaunāko literatūru.

Lasīt tālāk ...

europ moneyLai uzlabotu finanšu pratību jauniešiem vecumā no 13 līdz 15 gadiem (7.-9.kl.), Eiropas Bankas federācija sadarbībā ar banku asociācijām 30 Eiropas valstīs organizē “European Money Quiz" viktorīnu. “European Money Quiz" viktorīnu Latvijā organizē Latvijas Komercbanku asociācija, Junior Achievement Latvija un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība.

Tukuma 2. pamatskolas 7.a klase 22. martā arī piedalījās Latvijas mēroga tiešsaistes viktorīnā “European Money Quiz" ,kuru spēlēja bezmaksas mācību platformā Kahoot!, un tā ietvēra jautājumus par finansēm, matemātiku, kiberdrošību un tiešsaistes banku. Kā pateicību par dalību viktorīnā 7.a klasei A/S Swedbank uzdāvināja enerģiskas plānošanas spēli "Power grid".

7. a klases audzinātāja Agrita Apine

8ameit2018. gada 2. martā – rakstnieka Kārļa Ķezbera 104. dzimšanas dienā - Tukuma bibliotēkā notika pasaku konkursa noslēguma pasākums. Konkursu organizēja Tukuma bibliotēka un Tukuma Literātu apvienība, to atbalstīja rakstnieka K. Ķezbera meitas Dace Ķezbere un Mārīte Plūme, kas dzīvo ASV. Konkursa dalībniekiem vajadzēja uzrakstīt pasaku, izmantojot doto citātu no Kārļa Ķezbera pasakas.

Konkursa vecākajā grupā piedalījās arī meitenes no mūsu skolas. Lāsma Bērziņa saņēma pateicības rakstu par piedalīšanos un atzinīgus vārdus no Tukuma bibliotēkas Bērnu nodaļas vadītājas Linas Bērziņas. Paula Patrīcija Dembovska ar pasaku “Rēvele” ieguva 3. vietu un naudas balvu.

Lasīt tālāk ...

baltijaFebruāris skolas jau tā plašajā pasākumu plānā ienesa jaunas vēsmas. Mūsu kaimiņu tautas- lietuvieši un igauņi- atzīmēja savu valstu simtgades. Arī mūsu skolā sagatavojām tematisku pēcpusdienu „Vienoti Baltijai”. Vislielākā pateicība skolēniem, dziedātājiem, dejotājiem, runātājiem, un kolēģiem Vivitai Jaunklaviņai, Jurim Pogam, Mārtiņam Priedem, Sanitai Apinei, Sandai Zimertei, visām mūzikas skolotājām, kuras mācīja himnas, klašu audzinātājām. Paldies direktorei Dzintrai Rībenai, vietniecei Ingrīdai Čarbartei par atbalstu, īstenojot šo ideju. >>>skatīt attēlus<<<  >>>video<<< (autors Eduardo López)

Lietuvas, un  Igaunijas karogi, ko zēni ienesa zālē, bijuši klāt visos 1988. - 1991.gada Atmodas pasākumos.

Lasīt tālāk ...

rudolfs fredisŠogad pirmo reizi izlēmu piedalīties ēnu dienā. Skaidri zināju, pat pirms tika izsludinātas vakances, ka vēlos ēnot Andri Freidenfeldu, jeb Fredi kā radio SWH diktoru. Ļoti veiksmīgi ritēja pieteikšanās process. Mani apstiprināja, un 14.februārī devos uz Rīgu, SWH biroju, lai iepazītos ar ētera personības profesiju.

Uz šo vakanci (radio diktors Andris Freidenfelds) mēs bijām seši ēnotāji. Mūs izvadāja ekskursijā pa radio SWH biroju, ļāva ieskatīties radio aizkulisēs un  trīs stundas vērot radio diktora darbu. Mēs piedalījāmies raidījuma tapšanas procesā.

Šī bija ļoti interesanta, izglītojoša un neaizmirstama pieredze. Uzzināju atbildes uz daudziem sev interesējošiem jautājumiem, un ļoti labi pavadīju laiku.

Lasīt tālāk ...

jaun pasOtrdien, 9.janvārī, mūsu skolas skolēnu padomes pārstāvjiem sadarbībā ar Tukuma jauniešu centru un jauniešu biedrības "Creative Minds for Culture" bija iespēja iesaistīties projekta „Jauniešu un politikas veidotāju dialogs Tukuma novadā” pirmajā aktivitātē – seminārā par līdzdalību. Jaunieši tika  iepazīstināti ar to, kas ir līdzdalība, kādi ir tās veidi un iespējas un kā tā izpaužas ikdienā.

Ceturtdien, 18. janvārī, Skolēnu padomes pārstāvji Lauma Balgalve un Lilija Ožeta Tukuma Ledus hallē piedalījās strukturētā dialoga forumā “Jauniešu un politikas veidotāju dialogs Tukuma novadā”, ko organizēja biedrība “Creative Minds for Culture” sadarbībā ar Tukuma novada Izglītības pārvaldi  un Tukuma novada Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru.

Lasīt tālāk ...

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko