+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin: Venta, Salvis, Selva

83. maijā 4.a klases skolēni kopā ar vecākiem sarīkoja izstādi, veltītu Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai. Tajā bērni tika aicināti atnest izstādīt Latvijai raksturīgus gan senus, gan mūsdienīgus priekšmetus. Lielu interesi izraisīja 13. gadsimta lībiešu tautastērpi, dzintara rotas un senie priekšmeti. Skolēni arī prata pastāstīt par šo priekšmetu vēsturi, kā arī aicināja izstādi apmeklēt citu klašu skolēnus.

4.a klases audzinātāja Sandra Jansone

LielaTalkaLogo 300x300Aprīlis parasti noslēdzas ar kārtīgiem apkārtnes sakopšanas darbiem. Arī šogad mūsu skolas 7. un 8. klases atsaucās Tukuma pilsētas domes aicinājumam piedalīties Lielajā talkā. Skolēni sakopa ceļa malu uz Jumpravas ezeru un Veļķu apkārtni. Lai arī šo teritoriju sakopjam katru gadu, netrūkst cilvēku, kas savus atkritumus regulāri atstāj mežā, ceļu malās un cilvēku atpūtas vietās. Gribētos ticēt, ka vismaz jaunā paaudze - tie, kuri piedalās šādās talkās, nebūs dabas piesārņotāji un ar savu piemēru to mācīs arī saviem bērniem. Saudzēsim, kopsim un rūpēsimies par savu zemīti!

Direktores vietniece audzināšanas darbā  – Pārsla Ivane

218.aprīlī sākumskolas klases ieskandināja Lieldienas Tukuma 2. pamatskolā. Šogad Lieldienu simbola goda vietā tika celta ola. Tāpēc lielākā daļa ticējumu, tautasdziesmu tika veltītas tieši šim simbolam. Pasākumā skolēni dziedāja dziesmas un stāstīja, kā var iegūt visskaistākās krāsas, lai nokrāsotu Lieldienu olas. Pēc tam tika veikti dažādi Lieldienu rituāli,  kas mudināja būt stipriem, veikliem un veseliem. Neizpalika arī tradicionālā olu ripināšana.

Pasākuma  laikā senās latviskās tradīcijas  veiksmīgi savijās ar mūsdienīgākām aktivitātēm, tādējādi padarot šos svētku rituālus  viegli saprotamus un interesantus jebkuram. Par to liecināja skolēnu aizrautība veicot dažādus uzdevumus un prieks par gaidāmajiem pavasara svētkiem.

Direktores vietniece audzināšanas darbā  – Pārsla Ivane

5 211.aprīlī skolā notika ikgadējais Zemes dienu pasākums 1.- 4. klasēm. Šogad sākumskolas skolēni vairāk iepazina dažādus mājdzīvniekus. Apkopojot skolēnu atnestās fotogrāfijas ar mājdzīvniekiem, apstiprinājās pētījumu rezultāti, ka populārākie mājdzīvnieki ir kaķis un suns. Taču netrūka arī eksotiskāki dzīvnieki- putni, zivtiņas, ķirzaciņa un pat dažādi kukaiņi.

Pasākuma laikā visi skolēni aktīvi darbojās un ikvienam bija dota iespēja apliecināt savas zināšanas minot mīklas, atpazīstot mājdzīvniekus  pēc apraksta un  attēliem, sakārtojot tautasdziesmas, saliekot dzīvnieka attēlu, kā arī veidojot kāda konkrēta mājdzīvnieka kolāžu.

Lasīt tālāk ...

sniegs 5 640x5192019. gada 12.aprīlī Tukuma bibliotēkā notika Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības pusfināls, kurā piedalījās 24 lasītāji no Tukuma un kaimiņu – Kandavas, Jaunpils – novadu skolām. Rakstniece Andra Manfelde savas grāmatas nosaukumā uzdod jautājumu: “Kurš no mums lidos?” Izrādījās, ka, pēc žūrijas domām, ceļazīmi “lidojumam” uz sacensību finālu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ir pelnījusi mūsu skolas pārstāve – 6. b klases skolniece Alise Dubrovska, kas lasīja iepriekš minētās grāmatas fragmentu. Savu lasītprasmi publikas priekšā iemēģināja arī Nikolīne Krista Tesļuka (5. b), kas bija izvēlējusies lasīt Ērinas Hanteres darba “Klanu kaķi” 1. daļu “Brīvībā”, jo viņai patīkot iztēloties, ko kaķi varētu domāt.

Lasīt tālāk ...

bimPar labu tradīciju mūsu skolā ir kļuvuši dažādi labdarības koncerti. Vairums no tiem notiek Ziemassvētku laikā, bet ne tikai. Cieša sadarbība mums ir izveidojusies ar Tukuma Invalīdu dienas centru ,,Saime”, jo cenšamies viņiem sarūpēt dažādus tekstilmateriālus rokdarbu veikšanai. Šogad 21. februārī popgrupa ,,Bimini” tika aicināta iepriecināt ,,Saimes” iemītniekus ar jubilejas koncertu. Ansambļa ,,Bimini “ jaunākā grupa sagādāja emocionālus brīžus, dziedot dziesmas un runājot dzeju. Ar savām dziesmām meitenes ne tikai ienesa pavasari ,,Saimes” telpās, bet arī iesildīja un aizkustināja klausītāju sirdis.

Direktores vietniece audzināšanas darbā  – Pārsla Ivane

20190215 5415. februārī skolā notika Valentīna dienai veltīts pasākums 5.-9. klasēm Popiela ,,Mīlestības dziesma”. Tas deva iespēju skolēniem radoši un atraktīvi izpausties mūzikā, dejā kā arī aktiermākslā. Skolēni šim pasākumam gatavojās ar lielu aizrautību, un rezultātā priekšnesumi pārsteidza ar savu izdomu un augsto kvalitāti. Kompetenta žūrija augstu novērtēja visus priekšnesumus, norādot uz atsevišķiem negaidītiem pārsteigumiem. Īpašās balvas izpelnījās 8.a (attēlā) un 9.b klase. Pēc Popielas sekoja disenīte, kuru visatsaucīgāk apmeklēja 5. un 6. klašu skolēni. >>>attēli<<<

Direktores vietniece audzināšanas darbā  – Pārsla Ivane

dari radi 23 01 192019.gada 23. janvārī mūsu skolas 4. klašu komanda (Paula Krastiņa, Rāhele Straume, Pauls Ūselis, Niklāvs Šuhs) piedalījās Tukuma, Engures, Jaunpils novadu 2. - 4. klašu atklātajā konkursā ,,Dari- radi!”. Konkursa mērķis bija dot iespēju dalībniekiem apliecināt savas spējas, zināšanas un prasmes vizuālās mākslas un kultūras vēstures jomās. Lai sagatavotos konkursam, dalībniekiem bija jāiepazīst mūsu novada mākslinieku Ilzes un Alberta Pauliņu biogrāfija un daiļrade. Komandas veiksmes atslēga bija labās zināšanas, erudīcija un prasme strādāt komandā. Pateicoties tai, mūsu skolas komanda ieguva godpilno 1. vietu 14 komandu konkurencē. Apsveicam!

Paldies skolotājām Jolantai Balodei, Ingai Lapiņai un Sandrai Jansonei, kas sagatavoja skolēnus konkursam!

Direktores vietniece audzināšanas darbā  – Pārsla Ivane

48364253 796447944033299 2515885700470013952 oLabdarības biedrība ''Palīdzēsim viens otram'' organizēja projektu ''Ziemassvētku cerību stars'', kur aicināja piedalīties bērnus, skolas, ģimenes un organizācijas sarūpēt dāvaniņas vientuļajiem pensionāriem. Šis laiks līdz Ziemassvētkiem ir piepildīts ar gaišām domām, cerībām un sapņiem. 2018.gada 14.decembrī bijām apciemot ''Raudas pansionātu'' , Rauda, Smārdes pag., Engures novads. Dāvanas saņēma vairāk kā 300 šī pansionāta iemītnieki. Kopā tika sarūpētas ap 500 dāvanām. >>>attēli<<<

Dāvanas sarūpēja - Tukuma 2.pamatskolas 7.a un 1.a klašu skolēni un pedagogi (Evita Skavronska, Dace Perševica), Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēni un pedagogi, Tukuma E. Birznieka-Upīša 1.pamatskolas skolēni un pedagogi,

Lasīt tālāk ...

9Šā gada 10. decembrī tirdzniecības centrā "Tukuma Rimi" norisinājās skolēnu Ziemassvētku tirdziņš. >>>attēli<<< Skolēnu ražojumu gadatirgū ar savu radīto produkciju apmeklētājus priecēja arī mūsu skolas 9.a klases komanda un projekta „Līderis” meitenes. Mūsu skolēni ar lielu prieku un gandarījumu dalījās ar saviem darinājumiem – Ziemassvētku svečturiem, koka ķeblīšiem un Ziemassvētku konfekšu eglītēm. Guvām labas emocijas, pieredzi tirgošanā un piedalīšanās pieredzi tirdziņā. >>>www.ntz.lv<<<

9.a klases audzinātāja Sigita Roena Immermane

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko