+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin: Alma, Annemarija

rudolfs fredisŠogad pirmo reizi izlēmu piedalīties ēnu dienā. Skaidri zināju, pat pirms tika izsludinātas vakances, ka vēlos ēnot Andri Freidenfeldu, jeb Fredi kā radio SWH diktoru. Ļoti veiksmīgi ritēja pieteikšanās process. Mani apstiprināja, un 14.februārī devos uz Rīgu, SWH biroju, lai iepazītos ar ētera personības profesiju.

Uz šo vakanci (radio diktors Andris Freidenfelds) mēs bijām seši ēnotāji. Mūs izvadāja ekskursijā pa radio SWH biroju, ļāva ieskatīties radio aizkulisēs un  trīs stundas vērot radio diktora darbu. Mēs piedalījāmies raidījuma tapšanas procesā.

Šī bija ļoti interesanta, izglītojoša un neaizmirstama pieredze. Uzzināju atbildes uz daudziem sev interesējošiem jautājumiem, un ļoti labi pavadīju laiku.

Lasīt tālāk ...

jaun pasOtrdien, 9.janvārī, mūsu skolas skolēnu padomes pārstāvjiem sadarbībā ar Tukuma jauniešu centru un jauniešu biedrības "Creative Minds for Culture" bija iespēja iesaistīties projekta „Jauniešu un politikas veidotāju dialogs Tukuma novadā” pirmajā aktivitātē – seminārā par līdzdalību. Jaunieši tika  iepazīstināti ar to, kas ir līdzdalība, kādi ir tās veidi un iespējas un kā tā izpaužas ikdienā.

Ceturtdien, 18. janvārī, Skolēnu padomes pārstāvji Lauma Balgalve un Lilija Ožeta Tukuma Ledus hallē piedalījās strukturētā dialoga forumā “Jauniešu un politikas veidotāju dialogs Tukuma novadā”, ko organizēja biedrība “Creative Minds for Culture” sadarbībā ar Tukuma novada Izglītības pārvaldi  un Tukuma novada Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru.

Lasīt tālāk ...

Decembris ir brīnumu laiks, kad debesis ir tuvu, tuvu klāt, kad Eņģeļi sačukstas, kad katru mirkli piedzimst kāds brīnums. Skolās decembris ir ne tikai 1.semestra noslēgumu pārbaudes darbu laiks, bet arī brīnišķīgs kopā būšanas un svētku  gaidīšanas laiks. Katra klase ar savu audzinātāju un vecākiem jau laikus saplāno pasākumus, lai bērniem Ziemassvētki patiešām būtu pārsteigumiem un darbīgiem notikumiem bagāti.

11.decembrī  - 4.a, bet 13.decembrī  - 4.b klases skolēni no rīta rotājās ar spilgti sarkanām rūķu cepurēm un devās uz Strazdes muižu piedzīvot savu Ziemassvētku brīnumu.

Lasīt tālāk ...

visi kopaaNo 27. novembra līdz 1. decembrim mūsu skolā notika Latviešu valodas nedēļa „Karlsons, Pepija un citi draugi”, kas bija veltīta zviedru rakstniecei Astridai Lindgrēnei, atzīmējot viņas 110. dzimšanas dienu. 28.novembrī literatūras stundā 5. -6. klašu skolēni piedalījās Nacionālajā skaļās lasīšanas sacensībā un lasīja fragmentu no kādas A. Lindgrēnes grāmatas. 30. novembrī notika skolas pārstāvju atlase novada mēroga konkursam. Žūrija – Tukuma bibliotēkas Bērnu nodaļas vadītāja Lina Bērziņa, skolas bibliotekāre un latviešu valodas skolotāja Vineta Rozenberga un latviešu valodas skolotāja Evita Puriņa – nākamajai konkursa kārtai, kas aprīlī notiks mūsu skolā, izvirzīja Alisi Dubrovsku (5. b), Elīzi Rozi-Vītolu (6. b), Amandu Kempeli (6. a).

Lasīt tālāk ...

ganins24.novembrī mūsu skolas pārstāvji piedalījās Tukuma novada mēroga konkursa „Pa mazā ganiņa pēdām” noslēguma pasākumā Tukuma bibliotēkā. 1.-4. klašu skolēnu uzdevums bija izlasīt vienu no Alberta Kronenberga grāmatām – vai nu „Mazais ganiņš un viņa brīnišķais ceļojums”, vai „Mazais ganiņš un viņa brīnumainie piedzīvojumi” – un izveidot mazā ganiņa ceļojuma maršrutu, bet 5.-7. klašu skolēni rīmēja pantus par mazo ganiņu, attēlojot viņa tikšanos ar kādu no 21. gadsimta pārstāvjiem. Tas bija mūsu novada bibliotekāru organizēts sveiciens Albertam Kronenbergam viņa 130. dzimšanas dienā.

Lasīt tālāk ...

IMG 20171203 WA0074Strauji tuvojas pirmā semestra noslēgums. Atskatoties uz padarīto, patiesi jābrīnās, cik daudz padarīts. Pateicoties skolēnu un pedagogu aktivitātēm, notikušas interesantas mācību priekšmetu nedēļas, mūsu meiteņu koris aktīvi darbojies Klaipēdas starptautiskajā seminārā un koncertējis. Ļoti bagāta notikumiem bija Patriotu nedēļa, kur savu līdzdalību varēja apliecināt visi skolēni no 1.līdz 9.klasei. >>>attēli<<<

Lieliska iespēja, izmantot un papildināt skolā iegūtās zināšanas, ir sadarbība ar Tukuma mākslas un novadpētniecības muzeju. Pateicoties Tukuma novada domei, skolēniem ir bezmaksas ieeja vairākās muzeja struktūrvienībās.>>>attēli<<<

Lasīt tālāk ...

18.a klase startēja "RIMI" organizētā skolu konkursa "Gardēžu klase" finālā. Dalībai skolēnu ēst gatavošanas sacensībā varēja pieteikties, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu un apliecinot savas zināšanas veselīga uztura testā mājas lapā gardezuklase.lv. Gatavojot veselīgu maltīti pašu spēkiem un radošo procesu iemūžinot foto vai video, konkursa pusfinālā piedalījās 40 klases, kas uz testa jautājumiem atbildējušas visprecīzāk. 8.a klases video

1.novembrī skolas mājturības kabinetā 8.a klase kopā ar šefpavāru Mārtiņu Sirmo, konditori Lieni Zemīti un uztura speciālisti Ingu Pūci kopīgi gatavoja un apguva veselīgas, viegli pagatavojamas un supergardas maltītes pagatavošanas prasmes. Praktiskās nodarbības laikā valdīja bezgalīgs pozitīvisms un aizrautīga darbošanās. attēli

8.a klases audzinātāja S. Roena - Immermane

IMG 9108 1024x682Lāčplēša dienā, 11. novembrī,  Tukumā notika Lāpu gājiens, kurā piedalījās arī Tukuma 2. pamatskolas 8. - 9. klašu skolēni. attēli Šogad tas sākās pie Tukuma 1. pamatskolas, kur bija neliels svinīgs brīdis pie Z. A. Meierovica pieminekļa atklāšanas vietas. Pēc tam notika Militārā parāde, kam sekoja Lāpu gājiens uz Meža kapiem. Pasākumā Meža kapos pie piemineļa runu teica arī mūsu skolas vēstures skolotāja Aija Miezīte, kurā aicināja godināt 1. pasaules kara karavīrus, kuri izcīnīja brīvības cīņas 1918. gadā.

unescoNo 2017. gada 9. līdz 15. oktobrim Latvijā norisinājās UNESCO nedēļa. Šogad tās tēma bija “Kultūras mantojums lietojumā”, kuras ietvaros ikviens interesents tika aicināts iepazīties ar Latvijas ēdienu gatavošanas tradīcijām, dokumentēt un aprakstīt senas un ne tik senas receptes un mēģināt tās pagatavot.

Arī mūsu skolas 8.-9. klases skolnieces piedalījās šajā izglītojošajā un praktiskajā pasākumā. Mājturības stundās meitenes uzzināja, kādi ir latviešu tradicionālie ēdieni, par ēdienkartes izvēli saistībā ar dabas norisēm, gadskārtu tradīcijām un tādiem ēdieniem kā slokatnis, kami, pentāgs u.c.

Lasīt tālāk ...

8aSeptembrī skolā norisinājās Dzejas dienas, tajās katram skolēnam bija jāveic noteikts uzdevums. Sekmīgāko veikumu bija iespējams parādīt plašākai publikai Dzejas dienu noslēguma pasākumos.>>>skatīt attēlus<<<

Dzejas dienas tika veltītas dzejniekiem, kam šogad atzīmējam apaļas jubilejas. 5.-7. klašu skolēni darbojās ar rakstnieka un mākslinieka Alberta Kronenberga grāmatām, lai atcerētos vairāku paaudžu iemīļoto autoru un kārtīgi nosvinētu viņa 130. jubileju. 5.-6. klašu skolēni dramatizēja kādu no darbiem, bet septītklasnieki  vētīja rakstnieka sulīgo valodu un meklēja tajā frazeoloģismus un vecvārdus.

Lasīt tālāk ...

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko