+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin: Varis, Eduards, Edvards

26.novembrī, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, Tukuma pilsētas kultūras namā notika koncertizrāde “Varde par solisti”.

Pie bērniem viesojās operas solisti, kuri iejutās dažādu purva iemītnieku tēlos: Evija Martinsone – zaļā varde, Tatjana Kopača – cekulpīle, Juris Vizbulis – krupis un Kalvis Kalniņš – dundurs, kā arī mazie dejotāji un muzikālā pavadījuma nodrošinātājs – Uģis Krišjānis.

Stāsta darbība norisinājās purvā, kuram kādā jaukā dienā, ar grāmatu knābī, pāri laidās žagata. Žagata šo grāmatu bija nozagusi no operas nama, bet, cik zināms, sliktie darbi nekad nebeidzas labi un žagata grāmatu nejauši nometa pašā purva viducī.

Purva iemītnieki – varde, krupis, cekulpīle un dundurs šo zelta grāmatu – ar skaistākajām operas dziesmām, bija atraduši.

Katrs no varoņiem vēlējās pārbaudīt savas spējas operdziedāšanā, bet bez mācīšanās nekādā prasmīgā dziedāšana neizdevās. Līdz ar to, purva iemītnieki naski ķērās pie mācību procesa un aicināja tajā iesaistīties arī zālē sēdošos. Tika izpildīti dažādi balss vingrinājumi, izdziedātas visas notis un pavisam drīz izrādes varoņi bija gatavi doties koncertturnejā, lai parādītu savas jauniegūtās prasmes.

Bērni ar aizrautību sekoja līdzi tam, kā varoņi apguva dziedātprasmi un nekautrējās dziedāt līdzi.

Šī izrāde māca par to, ka ar centību un darbu mēs varam sasniegt ļoti daudz, un, pie pirmajām grūtībām, nekad nedrīkst padoties.

Bērnu komentāri par izrādi:

“Man patika, ka varde stāvēja uz rokām”;

“Man patika kā balerīnas dejoja”;

“Man patikā kā vardīte dziedāja, jo viņa skaisti dziedāja”;

“Man patika kā viņi mācījās notis”.

Skolotāja Diāna Kovaļova

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko