+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin:

2020./2021. mācību gads

Interešu izglītības un pulciņu grafiks 2020./2021.m.g. >>>skatīt<<<;

Raksti par dažādiem interešu izglītības pasākumiem un konkursiem.

Skolā darbojas:

Kori:

5.a - 9.a meiteņu koris

2.a – 8.a zēnu koris

2.a – 4.a klašu koris

2.b – 4.b klašu koris

Vokālais ansamblis „Bimini”

Džeza ansamblis

Deju pulciņi: 1.b kl.; 2.b kl.; 3.b kl.; 4.b kl.; 5.b - 6.b kl.; 8.b - 9.b kl.

Ritmikas pulciņi

Vizuālās mākslas pulciņš

Matemātikas pulciņš – „Prātnieks” 3.- 4.kl.

Datorgrafikas pulciņi 1., 2. un 3. kl.

 

Raksti no iepriekšējās Web lapas

2012./2013. mācību gads

Vēstures un politikas pulciņš

Jau trešo gadu skolā darbojas interešu izglītības pulciņš, kur tiekas  domubiedri ar kopīgu interesi par Latvijas un pasaules vēstures notikumiem un politiskajām norisēm valstī un ārpus tās.

Jau iepriekšējos mācību gados darbs pulciņā bija organizēts tā, lai tā dalībnieki varētu attīstīt savu intelektu, iepazīt interesantas personības, mācīties uzklausīt citu viedokļus un izteikt savējos. Pulciņa biedri ir bijuši labi palīgi skolotājiem Patriotisma nedēļas organizēšanā. Aktīva sadarbība izveidojusies ar Tukuma muzeju, Latvijas okupācijas muzeju, 1991.gada janvāra barikāžu piemiņas muzeju.

Barikāžu muzejā pulciņa dalībnieki piedalījās tematiskā  pasākumā „1991. gada 20. janvāris: laiks un telpa”, kurā savās atmiņās par 1991. gada 20. janvāra notikumiem un to nozīmi dalījās režisors Zigurds Vidiņš (J.Podnieka filmēšanas grupas dalībnieks), 1991. gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais (Iekšlietu ministrijas aizstāvis 20. janvāra naktī), Romualds Ražuks ( bijušais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs) un deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš  (Latvijas vēstniecības ASV Vašingtonā preses un informācijas koordinators).

Pulciņa dalībnieki barikāžu muzejā

Noslēgumā noskatījāmies jaunāko, 2011. gadā tapušo, režisora Zigurda Vidiņa dokumentālo filmu „Tēvu barikādes”.

Pulciņa biedri ir bijuši aktīvi Ēnu dienu dalībnieki, iepazīstoties ar Tukuma pašvaldības un Saeimas darbu. Par to, ka pulciņš ir bijis nozīmīga šīs skolas dzīves sastāvdaļa, liecina  tas, ka skolas absolventi reizēm iegriežas pulciņa nodarbībās, lai pavērtētu, ko tad pulciņā dara viņu pēcteči.

Galvenais uzsvars tiek likts uz Latvijas vēstures jautājumiem un problēmām. Skolēni iepazīstināti ar Latvijas I vēsturnieku kongresa materiāliem, jo pulciņa vadītāja bija kongresa delegāte. Latvijas vēstures krustpunktus, vēsturiskās problēmas un to dažādās interpretācijas pulciņa dalībnieki iepazinuši nodarbībās par Latviešu strēlniekiem I pasaules karā, par latviešu leģiona vēsturi II pasaules karā, ;par totalitārajiem režīmiem Latvijā un genocīdu pret Latvijas iedzīvotājiem. Interesants un vēstures notikumiem piesātināts ir bijis janvāris Latvijas vēsturē. Gan 1905. gada, gan 1917. , gan 1945. un arī 1991. gada janvāra notikumi atstājuši neizdzēšamas pēdas tautas vēsturiskajā atmiņā. Par to skolēniem bija interesanti diskutēt pulciņa nodarbībās. Par to ceļu, ko Latvija Dziesmotās revolūcijas laikā nogāja no Neatkarības deklarācijas līdz faktiskai neatkarībai, skolēni vairāk uzzināja, tiekoties ar novadnieku, bijušo Augstākās Padomes deputātu Juri Celmiņu un Latvijas institūta direktori Karinu Pētersoni.

Pēc pulciņa dalībnieku vēlēšanās apskatījām arī dažādus interesantus pasaules vēstures periodus, piemēram, Renesanses laikmetu, absolūtisma un Apgaismības periodu.

Pulciņa dalībniekiem ļoti interesanta bija tikšanās ar brīvprātīgā darba veicēju vairākās pasaules valstīs ( Dānijā, Rumānijā, Gvatemalā un citur) Zani Apsi. Viņa ne tikai dalījās savā bagātīgajā pieredzē, bet arī ieinteresēja skolēnus par šāda darba iespējām vispirms jau, līdzdarbojoties dažādās pašmāju aktivitātēs, kā arī piedaloties Eiropas brīvprātīgā darba projektos.

Pulciņā vienmēr tika pārrunātas arī politiskās dzīves aktualitātes. Prezidenta vēlēšanas Krievijā un Francijā, Eiropas Savienības problēmas, krīzes izpausmes Grieķijā un citi jautājumi bija uzmanības degpunktā.

Brīvu un radošu atmosfēru veicināja kopīgā tējas dzeršana, reizēm arī kas nenopietns, piemēram, spēle „Parlaments pret mafiju”.

Jau trešo un diemžēl arī pēdējo mācību gadu uz pulciņu nāca 9.b klases zēni –

Atis Lorencs, Rihards Mozaļevskis, Oskars Lagošs, Alvis Jēgers. Cerams, ka arī nākamajās izvēlētajās mācību iestādēs viņi atradīs iespēju papildināt savas vēstures un politikas zināšanas. Šogad aktīvi darbojās arī 9.a klases meitenes – Beāte Birziņa un Viktorija Petrova.

Jau otro gadu pulciņa dalībnieku vidū ir 7. a klases skolēni Edgars Poga, Artūrs Bērzājs, Linards Biezbārdis, Kevins Līvmanis un Artūrs Zaķis. Viņiem piepulcējusies arī Rebeka Rozenfelde no 7.c, Rasma Kroņkalne no 8.a, Aivis Atvars no 8.b, Andrejs Lavrinovičs no 7.b.

Šie skolēni ir bijuši aktīvākie, iemācījušies klausīties, uzdot jautājumus, mācās diskutēt, izteikt viedokli. Protams, ne visas ieceres pilnībā izdevies realizēt. Taču jācer, ka arī nākamajā mācību gadā interese par  darbu pulciņā neapsīks un  tam pievienosies jauni dalībnieki.

Vēstures un politikas pulciņa vadītāja Aija Miezīte.

 

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko