+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin:

 

2014./2015. m.g.

Sporta diena 26.05.2015.

Šogad skolā tika aizsākta jauna tradīcija- Sporta diena kopā ar vecākiem.Drīzāk tie izvērtās par Sporta svētkiem jo nebija tradicionālās skriešanas, tāllēkšanas un bumbiņas mešanas, bet gan sportiska,atraktīva darbošanās astoņās atšķirīgās sporta stacijās. Skolas vecāku padomes pārstāvji kopā ar skolotājiem bija sagatavojuši interesantas, aizraujošas nodarbes, kas prasīja no skolēniem gan veiklību, attapību, komandas saliedētību un atbildību. Sporta stacijās skolēniem bija jāpiepilda ūdens trauks ar karotes palīdzību, jāspēlē florbols ar sasietām kājām, jāiemet bumbiņa kastē, jāspēlē boulings, jāmet basketbola bumba grozā, Jālec tālumā no vietas, jāpieveic stafete un jāatbild uz āķīgiem viktorīnas jautājumiem. Visu uzdevumu veikšana prasīja daudz spēka un enerģijas ne tikai no skolēniem, bet arī no tiesnešiem, vecākiem un skolotājiem. Apkopojot sporta rezultātus, ar pavisam nelielu punktu pārsvaru klases ierindojās 1.2.3. vietās. Nereti pat vairākām klasēm gadījās vienāds punktu skaits. Tas tikai liecina par to. ka spēku samērs bija diezgan līdzvērtīgs. Lielākais ieguvums ,protams, nebija saņemtie punkti un cipari, bet gan kopā būšanas prieks, vēlme aktīvi darboties un saprast, ka komandā ir spēks. Sporta diena noteikti ciešāk saliedēja katru klases kolektīvu, jo bija jādarbojas kopā, sākot ar klases noformējumu, devīzi un visbeidzot, rezultātu summēšanu. Neskatoties uz to, ka lietus pārvilka pāri strīpu iecerei sportot stadionā, operatīvi viss tika pārkārtots, lai varētu sportot skolas gaiteņos un sporta zālē. Arī tas mums bija kārtējais pārbaudījums , kā rīkoties nestandarta situācijās. Dažos sportistos tas radīja nelielu apjukumu, bet tas bija īslaicīgi un pārejoši. ( Lietus gan mitējās tikai vakarpusē). Paldies visiem atsaucīgajiem vecākiem par izturību, un uz tikšanos nākošajos Sporta svētkos 2015./ 2016. mācību gadā!

Direktores vietniece audzināšanas darbā – Pārsla Ivane.

[gallery size="medium" ids="4158,4153,4159"]

Neparasts koncerts - latviešu kara dziesmas "Vārna krāca ozolā" (10.04.2015.)

Skolā izveidojusies tradīcija – organizēt patriotisko dziesmu konkursu. Šis mācību gads ir tik bagāts notikumiem, gatavojoties Skolēnu dziesmu un deju svētkiem, apgūstot koru un deju kolektīvu repertuāru, piedaloties koncertos un skatēs, ka nolēmām, lai šoreiz konkurss izpaliek. Zināmā mērā to aizvietoja I semestrī notikušais literāri muzikālais uzvedums, veltīts Jāņa Petera 75.jubilejai un viņam veltītā literāri vēsturiskā mācību stunda. Tomēr ļoti svarīgi mūsu bērniem un jauniešiem atgādināt vēstures notikumus ne tikai racionālā, bet arī emocionālā veidā. Pēc Latvijas kara muzeja speciālista Mārtiņa Mitenberga ieteikuma uzaicinājām uz skolu latviešu kara dziesmu koncerta „Vārna krāca ozolā „ dalībniekus. Šo kara dziesmu pieraksti veikti laikposmā no 19. gs. beigām līdz 20. gs. vidum, tās pierakstījuši A. Jurjāns, E. Melngailis, A.Salaks un citi tautas dziesmu pūra vācēji. [caption id="attachment_4025" align="aligncenter" width="313"]Latviešu kara dziesmu koncerts "Vārna krāca ozolā" Latviešu kara dziesmu koncerts "Vārna krāca ozolā"[/caption] Dziesmas izpilda vēstures rekonstruktori no kluba “Rodenpoys” – Andrejs Planders un Viesturs Āboltiņš, kā arī Eduards Plankājs – vēstures izpētes un rekonstrukcijas biedrības “Ugunszīme” vadītājs. Pamatsastāvam pievienojies arī diriģents un dziedātājs Kaspars Vēvers. Kara dziesmās liela nozīme sievišķajam spēkam, tādēļ koncertā svarīgu lomu pilda etnomuzikoloģe Lauma Bērza, kā arī koncerta režisore, etnomuzikoloģe, vēstures rekonstruktore un dziedātāja Ilze Ceļmillere. “Vārna krāca ozolā” ideja 2014. gada aprīlī realizējās kā I. Ceļmilleres diplomdarbs, absolvējot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. “Koncerta pamatideja ir atainot karavīra dzīvi no šūpuļa līdz aiziešanai svešumā, atnākšanai mājās vai palikšanai citur. Ejot cauri dažādām kara tēmām un laikiem, mums ir vēlme parādīt kara dziesmu aktualitāti ikdienā un to, kā mēs šo dziesmu ietekmē spējam apvienoties, gūt kopības sajūtu un cauri pārdzīvojumiem tik un tā noskaņoties pozitīvi, lai arī kāds būtu iznākums,” stāsta I. Ceļmillere. Dziesmas papildina mūsdienu karavīra Gata Indrēvica un bijušā leģionāra Laimoņa Ludzenieka stāstījuma video fragmenti, kas skolēniem lika aizdomāties ne tikai par kara postu, bet arī mīlestības un uzticības nozīmi grūtā brīdī. Šis bija neparasts koncerts mūsu skolā. Pateicoties mūziķiem par viesošanos pie mums, gribas cerēt, ka skolēni dziļāk saprata dziesmas vienojošo spēku un milzīgo nozīmi tautas dzīvē.

Vēstures skolotāja   Aija Miezīte

P.S. Vārna krāca ozolā komandai var sekot http://facebook.com/varnakracaozola

Erudīcijas konkurss "Gudrs Latvijai"

Mūsu skolas 9.a un 9.b klašu skolēnu apvienotā komanda 20. novembrī piedalījās Tukuma 2. vidusskolas organizētajā erudīcijas konkursā ,,Gudrs Latvijai". Mūsu komanda šādā sastāvā: Ance Kazuša, Nikola Veisberga, Diāna Blumberga, Deivids Balodis, Matīss Zimerts, Artis Belouss konkursā izcīnīja 2. vietu.

DSCF3296

Patriotisma nedēļa no 10. - 14. oktobrim>>>skat.attēlus<<<index

MANA LATVIJA VĒSTURES GRIEŽOS

No 10.līdz 14.novembrim skolā notika Patriotisma nedēļa. Tās ietvaros 6.-9.klašu komandas sacentās vēstures viktorīnā „Mana Latvija vēstures griežos”. >>>skat.attēlus<<< IMG_1018vŠogad atzīmējam Latvijas valsts 96.dzimšanas dienu, 95.gadus kopš Brīvības cīņām, 25 gadi pagājuši no Baltijas ceļa. Šajā gadā Latvijas balsstiesīgie vēlētāji divas reizes devās pie vēlēšanu urnām, lai vēlētu Eiropas Parlamentu un Latvijas Republikas Saeimu. Šie un vēl citi notikumi bija ietverti viktorīnas jautājumos. Atsevišķi tika vērtētas 6.- 7.klašu komandas un 8.-9.klašu komandas. Īpaši jāuzteic abas 6.klašu komandas, kas pirmo reizi piedalījās viktorīnā ne tikai ar labiem rezultātiem, bet arī saposušies par godu šim notikumam. Visi viktorīnas dalībnieki bija rotājušies ar Latvijas karoga krāsas lentītēm pie apģērba. Atbildot uz pirmās kārtas jautājumiem, visi dalībnieki zināja, ka Latvijas Republikas pamatlikumu sauc par Satversmi, ko simbolizē 3 zvaigznes Brīvības piemineklī, kas ir augstākais valsts apbalvojums. Grūtāk gāja, piemēram,  jautājumos par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē vai Zviedrijas pilsētu Ūmeo, kas kopā ar Rīgu šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta. Ne visi bija pamanījuši, ka par novada domes priekšsēdētāju Saeimā ievēlētā Jura Šulca vietā kļuvis Ēriks Lukmans. 2.kārtas jautājumi bija veltīti valsts dibināšanas  un neatkarības atjaunošanas vēsturei, bet 3.kārtā bija jāzina Latvijas valsts augstākās amatpersonas. Pēdējā uzdevumā bija jāatpazīst un jāatbild uz jautājumiem par  dziesmu, kas Katalonijā kļuvusi par neatkarības himnu, bet mums pazīstama kā M.Brauna himniskā „Saule. Pērkons.Daugava”. 6.-7.klašu grupā uzvarēja 7.b klases komanda- Viktorija Solovjova, Dārta Valdovska, Māris Lukjānovs un Artūrs Tišlers. 8.-9.klašu grupā stiprākie bija 9.a klases skolēni Ance Kazuša, Kēta Siliņa, Deivids Balodis un Matīss Zimerts. Žūrijā bija skolas direktore Dzintra Rībena un skolotājs Juris Poga. Uzvarētāji tika apbalvoti svinīgajā svētku koncertā 14.novembrī.

Viktorīnas rezultāti

6. - 7. klases

Klase 1.uzd. 2.uzd. 3.uzd. 4.uzd. Punkti Vieta
6.a 14 4 11 4 33 2.
6.b 14 4,5 5 3 26,5 4.
7.a 11 4 12 4 31 3.
7.b 14 5 12 5 36 1.

8. - 9. klases

Klase 1.uzd. 2.uzd. 3.uzd. 4.uzd. Punkti Vieta
8.a 14 5 6 4 29 2.
8.b 12 3 7,5 1 23,5 4.
9.a 14 4 14 5 37 1.
9.b 13 3 5,5 4 25,5 3.

Vēstures skolotāja    Aija Miezīte

Piedzīvojumu spēle „Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!”  >>>skatīt<<<

Piektdien, 14. novembrī, mūsu skolas 8.a klases komanda "Mafija" - Amanda Dumbre, Daniela Upacere, Annija Gleizupa, Kristers Melnis, Atis Ozols un Toms Štāls (sk. Anita Lučkovska) un 9.a klases komanda "Strēlnieki 13"- Tīna Artihoviča, Kēta Siliņa, Justīne Vilka, Deivids Balodis, Matīss Zimerts un Enriko Andersons (sk. Agrita Apine) piedalījās patriotiskā spēlē „Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!”, kur varēja pierādīt izturību, zināšanas un komandas saliedētību. Tukuma spēlēs piedaljās 14 līdz 19 gadus vecu jauniešu komandas no Tukuma 2. pamatskolas, Tukuma 2. vidusskolas, Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas, Rīgas 64. vidusskolas, Tukuma Raiņa ģimnāzijas, Pūres pamatskolas, Engures vidusskolas, Druvas vidusskolas un Neretas vidusskolas. Stundu pirms spēļu atklāšanas jauniešiem bija tāda kā "rīta rosme", kas dažam labam,  iespējams, bija visgrūtākais pārbaudījums. Pasākuma svinīga atklāšana notika pulksten 8.30 Durbes  estrādē. Komandām līdzi dzīvoja un pasākumu vadīja ielu vingrošanas kustības iniciators, grupas „Gainfast” solists, TV raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis. Klātesošos sveica Tukuma domes priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Lukmans un BJIC vadītāja Dace Laukmane. Pēc spēļu atklāšanas jaunieši piedalījās pirmās medicīniskās palīdzības, orientēšanās, maskēšanās, sakaru un citās apmācībās, lai pēc pusdienām būtu gatavi startēt misijas skrējienā ar karti un uzdevumiem. [caption id="attachment_3685" align="alignleft" width="350"]20141114_151933 8.a klases komanda - Annija Gleizupa, Amanda Dumbre, Kristers Melnis, Toms Štāls un Daniela Upacere[/caption] [caption id="attachment_3684" align="aligncenter" width="381"]20141114_120914 9. a klases komanda Tīna Artihoviča, Estere Justīne Vilka, Kēta Elizabete Siliņa, Matīss Zimerts, Enriko Marks Andersons, Deivids Balodis un Kaspars Zlidnis.[/caption] Jauniešu motivācija piedalīties pasākumā liecina par patriotismu un interesi par Latvijas vēsturi un Brīvības cīņu notikumiem. Cīņa par galveno balvu - braucienu visai komandai ar  Tallink prāmi uz Stokholmu bija spraiga. To izcīnīja Druvas vidusskolas komanda "Druvas sargi". 2. vietu ieguva vistālāk braukusī  Neretas vidusskolas komanda, kuri jau šajās spēlēs piedalījās jau trešo gadu. Pirmās divas vietas 28. novembrī dosies uz Siguldas novada Mores pagastu, kur notiks fināls.

9.a klases audzinātāja Agrita Apine

Valodu nedēļa no 20. - 24. oktobrim

No 20. līdz 24. oktobrim skolā risinājās Valodu nedēļa „Peteram ar Nepeteru – abiem pasaulē ir vieta”. Tā bija veltīta dzejniekam un politiķim Jānim Peteram, kas šogad 30. jūnijā atzīmēja 75. dzimšanas dienu.

Valodu nedēļas pieteikuma radiorunu bija sagatavojusi latviešu valodas skolotāja Vivita Jaunkļaviņa. Tajā tika atgādināts, ka Jānis Peters ir ne tikai dzejnieks, bet arī bijis viens no Latvijas neatkarības atjaunošanas kustības līderiem

.

Tā kā J. Peteram īpaši tuva ir Dienvidkurzeme –dzejnieks dzimis Priekulē, dzīvojis un strādājis Liepājā -, sākumskolas skolēni ilustrēja dzejoli „Kurzeme”, Latvijas kartē atzīmējot dzejolī minētās vietas.

5.-7. klasē Jānim Peteram bija veltīta viena literatūras stunda, bet 8.-9. klases skolēni ar dzejnieku un viņa politisko darbību iepazinās literāri vēsturiskajā stundā, ko vadīja vēstures skolotāja Aija Miezīte un latviešu valodas skolotāja Vineta Rozenberga. Analizējot dziesmas “Manai dzimtenei” vārdus, tika atgādināti nozīmīgi vēstures un literatūras fakti, bez kuru pārzināšanas nav iespējams “atšifrēt” šo tekstu.

Noslēguma pasākumam katra klase bija sagatavojusi dziesmu ar J. Petera vārdiem. Īpaši jāizceļ 8. a un 9. a klase par pārdomātajiem priekšnesumiem. 5.-6. klašu pasākumā dzeju skaitīja Alise Upesleja, Karīna Radziņa, Paula Patrīcija Dembovska (5.a), Elizabete Bičuša, Ralfs Šnepsts, Klinta Roķe (5.b), Jete Garkāja (6.a) 6. klašu komanda, bet 7.-9. klašu pasākumā - Dārta Valdovska, Māris Lukjānovs (7.b), Ieva Putniece, Jānis Šadauskis (7.a), Madara Kukša (9.b), Signija Būmeistere (8.b), Kristaps Dembovskis (8.a). Skatuves runas pulciņš rādīja dzejoļa  “Kovārnis korī” dramatizējumu. Paldies pirmklasnieku komandai par braši noskaitīto dzejoli “Kurzeme”.

Valodu nedēļas noslēguma radiorunā Larina Obeide (5.b) skaitīja Jāņa Petera dzejoli “Kāpslis un nekāpslis”, kurā aicināts darboties, nevis gari spriedelēt. >>> skatīt foto 5. , 6.kl.<<< un >>>7.-9.kl.<<<

Latviešu valodas un literatūras skolotāja V. Rozenberga

Pirmās palīdzības stafete 8. un 9. klašu jauniešiem LSK Tukuma nodaļā 17.10.2014. >>>skatīt<<<

204. gada 17. oktobrī mūsu skolas 9.a klases komanda - M. Zimerts, D. Balodis, T. Artihoviča, A. Kazuša, K.E. Siliņa, M. E. Andersons, J. E. Vilka un A. Grigors (slimības dēļ nepiedalījās N. Bērente un E. Jemeļjanova) piedalījās Latvijas Sarkanā Krusta Tukuma komitejas organizētajā Pirmās palīdzības stafetē 8. un 9. klašu jauniešiem. Vēl piedalījās Tukuma vakara un neklātienes vsk., Pūres psk. un Tukuma 3. psk. jauniešu komandas. Mūsu skolas jaunieši, kopā ar skolas medmāsu D. Tukmani kopīgiem spēkiem bija iepazinušies ar Pirmās palīdzības sniegšanas vadlīnijām. Pasākuma laikā visas komandas apmeklēja četras stacijas, kurās LSK jaunās speciālistes vēlreiz skolu jauniešus apmācīja, kā rīkoties konkrētā nelaimes gadījuma situācijā. Finālā bija konkurss par teorētiskajiem un praktiskajiem jautājumiem, kurā uzvarēja mūsu skolas 9. a klases komanda. Galvenā galva bija - 3 stundu apmeklējums Līvu akvaparkā. >>>skatīt rakstu ntz.lv<<<

  1. [caption id="attachment_3595" align="aligncenter" width="331"]20141017_180825_Android 9.a klases komanda[/caption]

Paldies skolas medmāsai D. Tukmanei par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā konkursam!

Putras diena

Jau otro gadu pēc kārtas mūsu skolas 1.- 4. klašu skolēni atbalsta Veselības ministrijas, VISC un uzņēmuma ,,Rīgas dzirnavnieks" aicinājumu iesaistīties Putras programmā.Tās mērķis ir popularizēt skolēnu vidū veselīgas ēšanas paradumus, iekļaujot savā ēdienkartē dažādas putras.Divu nedēļu laikā skolēni veica dažādus uzdevumus, kas iekļauti šajā programmā un 10. oktobrī, Starptautiskajā Putras dienā prezentēja savu veikumu kopīgā noslēguma pasākumā. Savas zināšanas un atziņas par to, kāpēc putru ēst ir veselīgi, skolēni izdziedāja, izdejoja, ietērpa dzejas rindās. Rezultātā viņi pārliecināja viens otru par to, ka putras ir ne tikai vērtīgas, bet arī garšīgas, un tās ēst ir stilīgi!  >>>video<<< >>>foto<<< 

Olimpiskā diena

26. septembra rītā visi Tukuma 2. pamatskolas skolēni un skolotāji piedalījās  Latvijas “Olimpiskās dienas 2014”   rīta vingrošanā, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu. >>>attēli<<< >>>video<<< Fotoattēls

Dzejas dienas - 2014 Tukuma 2. pamatskolā

26. septembrī abos Dzejas dienu noslēguma pasākumos (5.-6. klašu un 7.-9. klašu skolēniem) skolas zālē valdīja trīs mūzas: dzeja, māksla un mūzika. Dzejoļus skaitīja tie skolēni, kas literatūras stundā bija uzstājušies vispārliecinošāk. Tika skaitīti gan pašu sacerēti, gan autoru dzejoļi, kas piemeklēti atbilstoši izvēlētajai gleznai Tukuma Mākslas muzeja izstādē “Kurzemes ainava”. Tādējādi, sasaistot dzeju un mākslu, arī mūsu skolas skolēni piedalījās Kurzemes Dzejas un Mākslas dienās “Vārti uz Kurzemi”. 5. un 6. klašu skolēni kopēja izvēlēto vecmeistara gleznu. (Attēlā - Anša Artuma gleznas “Pie Šlokenbekas” kopija,  autore 6.a klases skolniece Jete Garkāja). 5.-6. klašu pasākumā dzejoļus skaitīja Laura Kristiāna Vičmane, Paula Patrīcija Dembovska, Rūdolfs Ivans, Līva Elizabete Petrova, Alise Upesleja, Daniels Mīļais no 5.a, Nikola Ķimene, Sandis Bērziņš, Sanija Buta, Elizabete Bičuša, Klinta Roķe, Larina Obeide no 5.b, Gerda Bļusina, Jete Garkāja, Paula Jurševica no 6.a, Diāna Maija Baumane, Helēna Zaķe, Amanda Mārtinsone no 6. b. Klausītājus biedēja un uzjautrināja multiplikācijas filma, kas veidota, izmantojot krievu komponista Mihaila Musorgska klavieru cikla “Izstādes gleznas” divas daļas. 7.-9. klašu pasākumā piedalījās rakstniece un Tukuma Literārās biedrības vadītāja Guna Roze. Viņa pastāstīja, kā radās iecere saistīt mākslu un dzeju, un nolasīja savu dzejoli, kura iedvesmas avots bijusi Jāņa Tīdemaņa glezna “Irlavas zēni”, uzsverot, ka galvenais, kā trūkst dzīves pabērniem, ir mīlestība. Rakstniece pateicās skolēniem par gūtajām pozitīvajām izjūtām. Savus dzejoļus skaitīja Dārta Valdovska (7.b), Valts Zaņģis (9.b), Beatrise Laimdota Pastare (8.a), Melisa Votinova (8.a), Matīss Ķiecis (8.b). Dzejoli bija sacerējis arī Artis Belouss (9.b).

 

2013./2014. m.g.

Dzejas dienas - 2013 Tukuma 2. pamatskolā

Laikā no 16. līdz 23. septembrim skolā norisinājās Dzejas dienas. Šogad bija izvēlēta neparasta tēma,,Nauda dzejā". Tas tāpēc, ka pavisam drīz atvadīsimies no savas nacionālās naudas -lata un mūsu maciņos ieripos eiro. Ar šīm Dzejas dienām vēlējāmies izteikt mīlestību un cieņu sev tik tuvajam latam. Divas nedēļas skolas bibliotekā darbojās dzejas banka, kurā skolēni varēja noguldīt dažādu autoru dzejoļus, kā arī pašu sacerētus dzejoļus, kuros pieminēta nauda. Dzejas dienas noslēdzās ar četriem pasākumiem skolas zālē 1.-2. 3.- 4. klašu bērni skandēja savus un citu autoru darbus, dziedāja dziesmas, gāja rotaļās, bet 5.-6.un7.-9. klašu bērni runāja dzejoļus, dziedāja ,klausījās fragmentus no saviem domrakstiem ,,Ja man būtu tā naudiņa, kas guļ jūras dibenā". Pasākuma noslēgumā skolēni tikās ar bankas ,,Citadele" Tukuma nodaļas pārstāvi Unu Vingri, kura sniedza prezentāciju par naudas rašanās vēsturi. Dzejas dienu laikā skolēni varēja iegūt diezgan plašu informāciju par naudu un tās vietu dzejā, kā arī paši varēja radoši izpausties.      Attēlus no Dzejas dienām >>>skatīt<<<  

Miķeļdienas

Tradicionāli senie latvieši 29. septembrī svinēja rudens ražas svētkus Miķeļus. Arī mūsu skolā katru gadu bērni gatavojās Miķeļdienas tirdziņam un savā starpā apmainījās ar sarūpētajām rudens veltēm un savu roku darinājumiem.Šogad skolā ienesām jaunas vēsmas. Visu nedēļu skolēni, viņu vecāki , kā arī viesi priecājās par Miķeļdienas izstādi skolas foajē, bet piektdien 4.a un 4.b klases skolēni ar savām klases audzinātājām kļuva par miķelīšiem un ienesa svētku sajūtu visās sākumskolas klasēs, skandējot tautasdziesmas, sakot ticējumus, uzdodot minēt mīklas, kā arī iesaistot bērnus rotaļās.

Olimpiskā diena

Šī diena  - 27. septembris,  skolā tik ātri neaizmirsīsies nevienam, jo tieši plkst. 10.00 pievienojāmies Olimpiskajai kustībai visā Latvijā. Atskanot uzmundrinošai mūzikai, visi skolēni skolotāju pavadībā izgāja skolas gaiteņos, lai veiktu atraktīvus vingrojumus, tādējādi atbalstot veselīgu dzīvesveidu. Tajā pašā laikā mūsu skolas 7.a un 9.b klase aizstāvēja skolas godu Olimpiskās dienas pasākumā pie Tukuma Ledus halles. Lai mēs biežāk atcerētos seno teicienu un dzīvotu pēc principa,,Veselā miesā - vesels gars!"

Valodu nedēļa - 21.10. — 25. 10. 2013.

„Tu esi labs, mans dzimtais gabaliņ zemes…” bija veltīta dzejnieka Ojāra Vācieša piemiņai. Šogad 13. novembrī tiks atzīmēta dzejnieka 80. dzimšanas diena. Sākumskolas klasēm bija iespēja apmeklēt bibliotekārās stundas par Ojāru Vācieti. Skolēni bija labi sagatavojušies:  izteiksmīgi skaitīja dzejoļus, aizrautīgi spēlēja spēli un ļāva vaļu iztēlei. 22. oktobrī  notika literāri vēsturiska stunda 8.-9. klasēm, veltīta O. Vācieša daiļradei, šo apvienoto stundu vadīja vēstures skolotāja Aija Miezīte un literatūras skolotāja Vineta Rozenberga. Vēstures skolotājas stāstījums ļāva labāk izprast  dzejolī  „ Pūt, vējiņi!” atainotos latviešu tautas vēstures līkločus. Šāda stunda tika organizēta pirmoreiz, bet, spriežot pēc gaisotnes, kāda valdīja telpā, ideja ir sevi pozitīvi apliecinājusi. 24. oktobrī  9. klases apmeklēja O. Vācieša muzeju  Āgenskalnā, A. Čaka muzeju Rīgas centrā un Latvijas televīziju. Ekskursijā guvām daudz pozitīvu emociju: pirmkārt, bija skaists laiks, otrkārt, uzzinājām, ka dzejnieks O. Vācietis mīlējis arī putnus un akmeņus, treškārt, noklausījāmies informācijas bagātu lekciju par A. Čaku un, ceturtkārt, iejutāmies aktieru un žurnālistu ādā Latvijas televīzijā. Kā punkts uz „ i” bija gides teiktais, ka tik sirsnīgus un radošus apmeklētājus bieži negadās sastapt. 25. oktobrī notika Valodu nedēļas noslēguma pasākums 5.-7. klasēm. Skolēni skaitīja dzejoļus (arī O. Vācieša dzejoļa tulkojumu angļu valodā), uzzināja ko jaunu par Ojāru Vācieti un noskatījās dzejoļa „ Mēnesim robs”  dramatizējumu skatuves runas pulciņa izpildījumā (izrādes režisore Vivita Jaunkļaviņa). >>>skatīt<<< fotogaleriju.

Patriotisma nedēļa - 6.11.- 11.11.2013.

9.klašu mācību ekskursija Patriotisma nedēļas ieskaņā.

  „Kas tauta ir bez vēstures?  Priede bez saknes. Pasaules putekļos  iemests akmens.” Tā rakstījis latviešu dzejnieks Andris Vējāns. Savas tautas vēsturi jāpazīst ne tikai  tādēļ, lai par to skolā saņemtu labas atzīmes. Jā, arī tas nav mazsvarīgi. Tomēr – daudz svarīgāk ir iepazīt savas tautas vēsturi, lai apzinātos savas saknes, lai varētu lepoties ar savu senču paveikto, lai tālāk veidotu savu valsti, savas tautas kultūru, lai tā nepazustu pasaules putekļos. Jau vairākus gadus skolas tradīcija ir sākt patriotisma nedēļas pasākumus ar 9.klašu mācību ekskursiju uz Ziemassvētku kauju muzeju un Kārļa Ulmaņa māju- muzeju „Pikšas”. Šogad ekskursija notika 6.novembrī. (>>>skatīt<<< fotogaleriju)   Ziemassvētku kauju muzejs ir Latvijas Kara muzeja filiāle, kas atrodas Jelgavas novada Valgundes pagastā. Muzeja teritorijā ir saglabājušies unikāli I  Pasaules kara lauka nocietinājumu  elementi, kas saistīti ar leģendārajām Ziemassvētku kaujām. Ziemassvētku kaujas un tām sekojošās Janvāra kaujas norisinājās no 1917. gada 5. janvāra (1916. gada 23. decembra pēc vecā laika skaitīšanas stila) līdz 4. februārim. Tā bija lielākā krievu armijas militārā operācija I Pasaules kara laikā Rīgas frontē, kurā latviešu strēlnieku daļām bija būtiskākā triecienspēka loma. Skolēni piedalījās nodarbībā „Latviešu strēlnieks Ziemassvētku kaujās”, kur strēlnieku formā tērpies muzeja darbinieks Raimonds pastāstīja par karavīru ikdienas dzīvi un dalību kaujās I Pasaules kara laikā, iepazīstināja ar muzeja eksponātiem. Skolēniem patika sportiski militārās aktivitātes, kur vajadzēja parādīt komandas prasmi sadarboties, iegūt zināšanas par militāro disciplīnu, spēju rīkoties neordinārā situācijā. Skolēni pārvarēja „dzeloņstiepļu” aizsprostus, iztēlojās indīgo gāzu uzbrukumu, ieguva prasmi rīkoties ar gāzmasku, nesa „ievainotos” ārā no kaujas lauka. Pēc nodarbības jaunieši pie „strēlnieku” ugunskura  cepa desiņas, bet pēc pusdienošanas ceļš veda uz „Pikšām”. Latvijas pirmās valdības vadītāja, no 1936.gada – Valsts prezidenta   Kārļa Ulmaņa dzimtajās mājās "Pikšas" muzejs sāka darbu 1993. gadā. Tas veidots kā 20. gs. 30. gadu lauku sēta, kas raksturo Latvijas zemkopības attīstību šajā laika posmā. Ekspozīcija veltīta Kārļa Ulmaņa dzīves gājumam, paustajām idejām, valstiskajam devumam un politiskai darbībai. Muzeja gide emocionāli raksturoja Ulmaņa personību, aicinot katru skolēnu domāt, ko viņš vai viņa var darīt Latvijas izaugsmei. Kopā bija pavadīta ar plašu, interesantu informāciju un pozitīvām emocijām bagāta diena. Arī laiks lutināja: lietus nelija, bet „Pikšās” pat uzspīdēja saule.

Vēstures skolotāja  Aija Miezīte

Konkurss norisinājās no 11. -14. novembrim. Tajā piedalījās 89 sākumskolas skolēni. Priecājamies par skolēnu zinātkāri, māku atrast informāciju, kā arī spēju savu darbu skaisti noformēt. 2. klašu grupā uzvarētāji ir: Anete Anmane, Ieva Biseniece, Svens Eduards Dambergs, Ieva Gaile, Rēzija Kravčuka, Jēkabs Vite, Patrīcija Volkova, Lauma Šabanova, Laura Baumane, Ralfs Vinbergs, Venija Monda Meiere, Elīna Kurtiša, Inga Cīrule, Linda Kurtiša, Annija Tīna Eizengrauda. 3. klašu grupā uzvarētāji ir: Ance Kļaviņa, Estere Peipa, Kristaps Puzānovs, Paula Rebeka Žakaite, Eva Blumberga, Kristaps Kārlis Krieviņš, Mārtiņš Ozols, Megija Fridrihsone, Jēkabs Krists Prančs, Gints Paramonovs, Anna Pūliņa, Ieva Zonenberga, Irbe Lācare, Madara Koha, Samanta Karpova, Veronika Strogonova, Toms Kurtišs, Marta Zvagule, Marta Krecere, Mārcis Miščenkovs. 4. klašu grupā uzvarētāji ir: Sintija Bumbiere, Santa Kurka, Laura Kristiāna Vičmane, Karīna Radziņa, Sanija Buta, Lauma Anmane, Klinta Roķe, Nimmija Una Fogele.

Paldies skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu!

Sākumskolas skolotāja S. Jansone

Latvijas valsts 95.gadadienai veltītā vēstures viktorīna.

 Patriotisma nedēļas ietvaros 14.novembrī savas zināšanas Latvijas vēsturē varēja pārbaudīt 6.-7.  un 8.-9.klases. Žūrijas komisija skolas direktores Dzintras Rībenas vadībā vērtēja, kā skolēni zina Latvijas valsts neatkarības iegūšanas un atjaunošanas notikumus. Bija sagatavoti  4 uzdevumi katrai klašu grupai.  Pirmais uzdevums – jāapliecina vai jānoliedz apgalvojumi par Latvijas valsts vēsturi vai šodienu, paceļot zaļu  ( „jā”) vai sarkanu ( „nē”) kartīti. Vislabākie rezultāti bija 7.a klases komandai – 17 punkti no 18 iespējamajiem. Komanda kļūdījās vienīgi jautājumā par LTF dibināšanas kongresu Rīgā 1988.gada 8.-9.oktobrī. Pārējie jautājumi abām klašu grupām bija atšķirīgi. 6. un 7.klasēm bija  jāprot nosaukt Latvijas valsts pamatlikumu – Satversmi, jānosauc valsts augstākā amatpersona un likumdevēja institūcija, jāatpazīst Lāčplēša Kara ordenis un jāzina, kad un par kādiem nopelniem to piešķīra, jāraksturo vienīgā fotogrāfija, kas atspoguļoja Latvijas valsts dibināšanu. Šajā klašu grupā vislabākos rezultātus parādīja 7.a klases komanda (Annija Gleizupa, Melisa Votinova, Kristers Melnis, Atis Ozols).2. vietu izcīnīja 6.a klase, bet 3.vietā ar vienādu iegūto punktu skaitu – 6.b un 7.b klase. Pie tam – punktu atšķirība starp 1., 2. un 3.vietu nebija ļoti liela, tātad – komandu sniegums bija samērā līdzīgs. 8.un 9. klašu komandām bija sarežģītāki uzdevumi. Bija nepieciešams parādīt zināšanas par Latvijas valsts svētku un svinamām dienām, par Satversmi, par valsts iekārtu. 1.vietu, krietni vien apsteidzot pārējos, izcīnīja 8.a klases komanda (Ance Kazuša, Kēta Elizabete Siliņa, Deivids Balodis, Alvis Sala). 2. vietā – 9.b klase, 3. – 9.a klase, bet 4. vietā 8.b klase. Vēstures viktorīna ir kļuvusi par Patriotisma nedēļas tradīciju. Komandas ar katru ir labāk sagatavojušās. Dalībnieki izteica priekšlikumu, ka komandas varētu sacensties lielākā telpā un klasesbiedri varētu atbalstīt savējos. Gatavojoties nākamā mācību gada  Patriotisma nedēļai, šo priekšlikumu varētu īstenot. Vēstures skolotāja     Aija Miezīte "Patriotisko dziesmu konkurss"  >>>skatīt www.ntz.lv<<<   Konkurss notika 2014. gada 7. februārī un tas ieskandēja 2013./2014. mācību gada mūzikas nedēļu, kura noritēs no 17.  - 21. februārim. >>>skatīt<<< vēstures skolotājas Aijas Miezītes rakstu. >>> skatīt<<< fotogaleriju Ēnu dienas 2014 >>>skatīt<<< video Youtube.com (~ 3. min) LTV 1 konkurss konkurss "Gudrs, vēl gudrāks" >>>skatīt foto<<<   Mūsu skolas 8.a klases skolnieks Devids Balodis, klases biedru mudināts, pieteica dalību konkursā, lai pierādītu, ka spēj apliecināt savu erudīciju, drosmi šajā konkursā. Pusfināla ieraksts notika 19. februārī un fināla ieraksts - 13. martā. Sekojiet līdzi >>>skatīt<<< 

Vēstures un politikas pulciņa mācību ekskursija 16.04.2014.

>>>skatīt foto<<<

Tuvojas nobeigumam mācību gads un arī aktivitātes pulciņā. Šis ir bijis interesantu nodarbību laiks. Apspriestas visdažādākās vēstures tēmas, sākot no sengrieķu mitoloģijas līdz Latvijas Dziesmotajai revolūcijai. Pulciņa dalībnieki klausījušies skolotājas stāstījumu, diskutējuši, paši ieteikuši un gatavojuši dažādas tēmas, skatījušies filmas, piedalījušies ārpusskolas pasākumos, atceroties LTF dibināšanas 25. gadadienu un 1991. gada barikādes. Skolēniem radās daudz jautājumu un kopīgi tika meklētas atbildes par aktuāliem politikas notikumiem. Vairākās nodarbībās esam sekojuši līdzi Ukrainas politiskajām norisēm, pārdzīvojuši un noskaidrojuši šo notikumu vēsturiskās saknes. >>>skatīt sk. A.Miezītes rakstu<<<< Pasākums sākumskolas skolēniem "Pavasara ziedi" 25.04.2014 Jau otro gadu mūsu skolā tiek organizēta izzinoša viktorīna sākumskolas skolēniem. Šogad tās tēma bija „Dārza ziedi.”  Skolēni varēja papildināt savas zināšanas par ziediem, to uzbūvi un augšanas apstākļiem. Lielu prieku skolēniem izraisīja uzdevums darboties radoši un pagatavot pašiem savu ziedu. >>>skat. attēlus<<< 3.b klases audzinātāja Sandra Jansone Sadarbība ar RPIVA Jau vairākus gadus mūsu skolai ir veiksmīga sadarbība ar RPIVA jauno skolotāju sagatavošanā. Tā arī šogad mūsu skolas 3.a un 3.b klašu skolēni piedalījās jauno skolotāju valsts eksāmenā. Bērni ar lielu atdevi iesaistījās stundu darbā un veiksmīgi tika galā ar uzdotajiem uzdevumiem. ( 3.b klases audzinātāja Sandra Jansone)

2012./2013.m.g.

Dzejas dienas -2012 Tukuma 2. pamatskolā

No 17. līdz 21. septembrim skolā risinājās Dzejas dienas. Visu klašu skolēni meklēja, skaitīja, sacerēja un, protams, baudīja „garšīgos” dzejoļus – dzejoļus, kuros tēlota ēdamlietu pasaule un uzburta garšas sajūta. (>>>skatīt<<< fotogaleriju)

18. septembrī 6., 7. klašu skolēni Tukuma bibliotēkā tikās ar dzejnieku Kārli Vērdiņu. Izrādījās, ka viņš dzejā bieži izmantojis ēdamlietu tēlus un vienu grāmatu pat nosaucis garšīgā vārdā „Biezpiens ar krējumu”. Bija iespēja uzdot jautājumus, arī tradicionālo „Kad jūs sākāt rakstīt dzejoļus?”. Kārlis Vērdiņš dzejoļus esot sācis rakstīt tikai vidusskolā un pašlaik strādā LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtā. Dzejnieka dāvinājumu – grāmatu – nopelnīja Deivids Priediņš (6.a) par interesantajiem jautājumiem.

20. septembrī uz Tukuma bibliotēku devās 8., 9. klašu skolēni, lai piedalītos pasākumā „Gaistošo dzejnieku klubs”, kur domubiedri – rakstnieks Arvīds Deģis, Elīza Ūsele, un Ģirts Rozentāls – atveidoja dzejniekus Aleksandru Čaku, Austru Skujiņu un Valdi Grēviņu. Interesentu bija tik daudz un telpas tik šauras, ka dažs labs palika aiz noslēpumainajām stikla durvīm un pasākumu bija spiests tikai klausīties. Diemžēl ne visi zālē sēdošie prata novērtēt piedāvāto iespēju – apgūt latviešu literatūru savdabīgākā veidā nekā mācību stundās.

20. septembrī notika arī Dzejas dienu noslēguma pasākums sākumskolas skolēniem. 9:40 Dzejas stunda bija pašiem mazākajiem – 1., 2. klasei - , bet 11: 40 – 3., 4. klasei. Katru klasi pārstāvēja paši drosmīgākie un izteiksmīgākie dzejoļu skaitītāji. Zālē varēja aplūkot arī skaistākās dzejoļu ilustrācijas.

21. septembrī notika skolas Dzejas dienu noslēguma pasākums, kurā varēja piedalīties aktīvākie, talantīgākie dzejoļu skaitītāji un rakstītāji. Skatuves runas pulciņa dalībnieki Vivitas Jaunkļaviņas vadībā bija sagatavojuši dzejas kompozīciju „Garšīgas sarunas pie saimes galda”. Uzvedumā ar garšas gleznu palīdzību tika slavināta pašcieņa, dzīves mīlestība un ļaušanās sapņiem. Citu autoru dzejoļus skaitīja Jānis Šadauskis, Evelīna Zazīte, Džeida Krūze (5.a), Artūrs Šuspāns (6.b), Kēta Siliņa, Amanda Peipa (7.a), Andželika Haselbauma-Aselbauma (7.b), Vita Vētra (8.a), Anete Logina (9.a), Rihards Slavskis (9.a), Aivis Atvars, Lelde Kurka (9.b), Annija Grūbe, Aleksandra Tarasova (9.c). Savus dzejoļus skaitīja vai lasīja Melisa Votinova, Amanda Dumbre, Meldra Bērzāja (6.a), Matīss Ķiecis (6.b), Kevins Līvmanis (8.a), Baiba Bogdanova, Anete Riekstiņa (9.a), Ilva Purkalne (9.b). Alise Zvaigzne (8.b) izjusti nolasīja klasesbiedrenes Martas dzejoli. Katram bija piemeklēts kārums, piemēram, Anete tika pie saldējuma, jo skaitīja A. Čaka dzejoli „Saldējums”, bet Rihards par dzejoli „Ķiļķens un klimpa” saņēma „kinderolu”, jo klimpu pagatavošanai nepieciešamas olas. Pasākumu noslēdza Edgars Poga (8.a), kas vēlējās noskaitīt savu dzejoli „Putukrējums”. Lai gan Edgars bija ar mieru uzstāties arī bez atlīdzības, tomēr savs našķis tika arī viņam.

Paldies latviešu valodas skolotājām, klašu audzinātājām, skolēniem un vecākiem par Dzejas dienu aktīvu atbalstīšanu!

Sporta diena

Šī gada 19.septembrī mūsu skolā tika rīkotas rudens vieglatlētikas sacensības, kurās aktīvi piedalījās 4. – 6.klašu skolēni. Skolniekiem bija jāstartē 3 disciplīnās – 60m skrējienā, tāllēkšanā un 60m skrējienā. Starp 4. klasēm labākie rezultāti bija Hevenai Leperai, Nikam Pūcem, Hardijam Veisbergam un Ralfam Baueram. 5. klašu grupā labākie rādītāji bija Džeidai Krūzei, Megijai Volfmanei, Ronaldam Briņķim un Markusam Krūmiņam. Savukārt starp 6. klašu skolēniem uzvarētāji bija Annija Egle, Krists Gabaliņš, Kristaps Dembovskis un Atis Ozols.

Klāt rudens saulgrieži – Miķeļi

Miķeļam gaili kāvu Deviņiemi cekuliem, Lai tas man jaunu gadu Rudzus, miežus audzināja. Arī mūsu skolā, kā allaž, atzīmējot Miķeļdienu, 27. oktobrī, tradicionāli tika rīkots rudens ražas svētku pasākums – Miķeļdienas gadatirgus. Miķeļdienas gadatirgū bija iespēja par „papīra naudiņu” iegādāties sākumskolas skolēnu un viņu vecāku sarūpētus cienastus – kūkas, cepumus, konfektes, augļus, dārzeņus, kā arī pašu gatavotas grāmatzīmes un kastaņu krelles. Otro un trešo klašu skolēniem tika dota iespēja iejusties pārdevēju lomā, savukārt mazie pirmklasnieki sekmīgi iejutās pircēju lomā. Par jauku noskaņojumu gan tirgotājiem, gan tirdziņa apmeklētājiem gādāja sākumskolas klašu audzinātāji. Paldies visiem par piedalīšanos Miķeļdienas gadatirdziņā!

1. b klases sveiciens Rīgas ZOO lāčiem jaunajās mājās

Latviešu valodas nedēļa

Savu zemi paturēt, Savu mātes valodiņu; Valodiņa zemi tur, Zeme tur valodiņu. ( Andrejs Eglītis) No 8. – 12. oktobrim pamatskolas skolotājas organizēja latviešu valodas nedēļu „R.Blaumanim – 150”, kuras mērķis bija piedāvāt skolēniem iespēju pārbaudīt un apliecināt savas zināšanas un prasmes par izcilo rakstniekau R.Blaumani, attīstīt skolēnu radošās spējas, rosināt interesi par grāmatām un rakstniekiem. Lai teic, ko sacīdami citi ļaudis, Lai šo vai to pie tevis ņemas pelt, Tak vienā ziņā neesi tu snaudis: Tu centies mūsu godu gaismā celt! (R.Blaumanis) Nedēļas ietvaros sākumskolas un 5.klašu skolēni skatījās multfilmu, kas tika veidota pēc R.Blaumaņa pasakas “Velniņi” motīviem, 1. – 4.klašu skolēni veidoja ilustrācijas, bet 5.klašu skolēni rakstīja radošo darbu. Savukārt vecāko klašu skolēni skatījās ekranizējumu “Īsa pamācība mīlestībā”.Valodu nedēļas gaitā notika viktorīna 6. – 7. un 8. – 9.klašu skolēniem, vecāko klašu skolēni veidoja datorprezentācijas par R.Blaumani un viņa daiļradi. Valodas nedēļas noslēgumā mūsu skolas skolotāji parādīja savu izcilo meistarību aktierspēlē, uzvedot dažādas ainas no R.Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos”. Noslēgumā viktorīnu uzvarētāji un labāko darbu autori saņēma diplomus un saldas balvas. Savukārt skolotāji devās mācību ekskursijā uz R.Blaumaņa “Brakiem”. (>>>skatīt<<<fotogleriju)

Izsakām lielu pateicību valodas nedēļas organizētājiem, īpaši V.Rozenbergai.

"Esmu 5. klases skolnieks"

26.oktobrī rudenīgā un jautrā gaisotnē skolā notika šis tradicionālais pasākums. Ļoti spilgti un atraktīvi sevi pieteica 5.a un 5.b klases skolēni, iepazīstinot klātesošos ar savas klases prezentāciju. Pārliecinājāmies, ka šajās klasēs ir ļoti daudz talantīgu skolēnu. 7. klašu skolēni bija sagatavojuši dažādus pārbaudījumus, kas izsauca patiesu jautrību, piemēram, ar kliedzienu jānopūš svece, ar tualetes papīru jāizrotā sava klases audzinātāja, jāsaliek sava klases bilde kā puzlis, ar aizsietām acīm vārītos makaronos jāatrod monētas u.c. 5.kl.skolēni godam izturēja visus pārbaudījumus un pēc zvēresta nodošanas tika uzņemti pamatskolas saimē.Savukārt pasākuma beigās visiem dejot gribētājiem bija diskotēka, kuru vadīja skolotājs Juris Poga. (Galeriju no pasākuma >>>skatīt<<<)

Patriotisma nedēļa - no 7.-16.novembrim

Moto: „ Dzimtene nav novadu, ieražu, bagātību summa, ko prāts var vienmēr aptvert. Tā ir Būtība”’

( Antuāns de Sent- Ekziperī)

Patriotisko dziesmu konkursa nolikums >>>skatīt<<< Par pasākumu >>>raksts www.ntz.lv<<<

Latvijas vēstures viktorīnas nolikums >>>skatīt<<<

Par pasākumiem >>>skatīt<<< fotogaleriju.

Atskats uz Patriotisma nedēļu

Novembrī mūsu valsts atzīmē 2 nozīmīgas gadadienas. Šogad 18. novembrī pagāja 94 gadi kopš dibināta Latvijas valsts, bet jau 11.novembrī – Lāčplēša dienā - atzīmējām 93 gadus no jaunās Latvijas armijas uzvaras pār Bermonta armiju.>>>skatīt rakstu<<<

Tukuma 2.pamatskolas skolēnu vizīte Tukuma novada domē 14.01.2013.

Vēstures un politikas pulciņa dalībnieki 14. janvārī viesojās Tukuma novada domē un tikās ar domes priekšsēdētāju Juri Šulcu.

>>>Skatīt rakstu<<< un Kristīnes Ozolas >>>foto<<<.

Skolas skatuves runas konkurss 2013

DSCF4540dz

Ēnu dienas Saeimā

Projektu nedēļas laikā - 19. februārī tradicionāli notika Ēnu dienas. Šogad no mūsu skolas 8.a klases skolēns Edgars Poga piedalījās Ēnu dienās un apmeklēja Saeimu. Edgars piedalījās erudīcijas konkursā un tajā uzvarēja. Pielikumā >>>skatīt<<< Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas- Egneres vēstuli.

Paaudžu tikšanās 2013.gada 8. maijā

Šogad mūsu valstī tiks atzīmēta Latvijas Tautas frontes dibināšanas 25. gadadiena. Viena no pirmajām LTF nodaļām tika nodibināta Tukumā. Tas bija sākums vēsturiskiem notikumiem, kas ļāva atjaunot mūsu valsts neatkarību un demokrātisko iekārtu.

Lai pieminētu šos notikumus, 9.klases skolēni un vēstures un politikas pulciņa dalībnieki 8.maijā tikās ar LTF Tukuma nodaļas dibinātājiem. 25 gadi mūsdienu jauniešiem liekas ļoti ilgs laiks un Atmodas laika notikumi šķiet sena pagātne. Skolas zālē risinājās interesanta saruna starp divu paaudžu pārstāvjiem.

DSCF4013

Pirms tikšanās zālē skanēja Atmodas laika dziesmas – Imanta Kalniņa „Veltījums Tautas frontei” un Borisa Rezņika „Atmostas Baltija”.

Tikšanos vadīja skolotāja Aija Miezīte. Viņa jautāja skolēniem, cik daudz viņi zina par Tautas fronti. Aktīvākie atbildētāji un jautājumu uzdevēji bija pulciņa dalībnieki no 8.a klases.

Juris Celmiņš, kura mājā sapulcējās pirmie Tautas frontes dibināšanas entuziasti, atcerējās tā laika spilgtāko notikumus. Kad 1988.gada 16.septembrī Tukumā nodibināja Tautas frontes nodaļu, tā vadību uzticēja Vilim Seleckim. Viņš tikšanās dalībniekiem raksturoja galvenos tā laika tautfrontiešu uzdevumus, sākot ceļu uz Latvijas neatkarības atjaunošanu. Andris Miezītis, kurš toreiz bija nodaļas vadītāja ( toreiz to sauca par nodaļas pārstāvi) vietnieks stāstīja par nodaļas aktivitātēm – nacionālā karoga pacelšanu, mītiņiem Tukumā un Rīgā, Baltijas ceļu un citiem. Agris Jaunkļaviņš pastāstīja, ka par LTF nodaļas vadītāju un vēlāk arī rajona domes priekšsēdētāju strādāja 1991.gada vēsturisko notikumu laikā. 3 no klātesošajiem – J. Celmiņš, V. Seleckis un A, Jaunkļaviņš atcerējās 1990.gada 4.maiju, kad viņi – Augstākās padomes deputāti nobalsoja par Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu.

A.Miezīte pastāstīja, ka – lai godinātu daudzos LTF dibināšanas aktīvistus un stiprinātu sabiedrības vēsturisko atmiņu, tiek gatavota izdošanai grāmata „LTF Tukuma rajonā. Cerētais un sasniegtais”. Tajā tiks ietverta toreizējo notikumu hronoloģija, fotogrāfijas, LTF Tukuma nodaļas svarīgākie lēmumi, dokumenti, notikumu dalībnieku atmiņas, kā arī analīze par Tautas frontes mērķiem un to īstenojumu brīvajā Latvijā. Lai izdotu grāmatu un atzīmētu LTF 25.gadadienu, nodibināta biedrība „Vēsturiskā atmiņa”. Skolēni tika iepazīstināti ar biedrības mājaslapu www.ltf.tukums.lv , kas jau šobrīd sniedz plašu informāciju par LTF Tukuma nodaļas vēsturi.

Vēstures skolotāja Aija Miezīte

2012./2013.m.g.

Dzejas dienas 2011.

22. septembrī skolā notika Dzejas dienu pasākums "Brīnumainās pārvērtības dzejā" sākumskolas skolēniem. Žurnālists Vents Dubrovskis dalījās pasaku sacerēšanas priekā un rosināja skolēnus ļaut vaļu fantāzijai. Burvju triku rādīja Aivis no 8. b klases. Viņš iedarbināja akmens laikmeta kalkulatoru.

23. septembrī dzejā brīnumus meklēja un atrada 5.-7. klašu skolēni. Burvju mākslinieks Aivis rādīja savu triku pa trešam un pa ceturtam lāgam. Bet noslēpums palika neatminēts. Ko tu maģijai padarīsi! Agita Kalviņa spēlēja ģitāru un dziedāja dziesmas, tai skaitā "Pasaulīt, pasaulīt!" un "Krāsaini sapņi", kuras daudzi dziedāja līdzi. Kas nemācēja, plaukšķināja ritmu.

Dzejas dienu noslēguma pasākumā  8.-9. klašu drosmīgākie pārstāvji publiski lasīja savas esejas par dzeju un kopā ar pārējiem skolēniem uzklausīja dzejnieci Andru Manfeldi.

Bija iespēja dzirdēt, kā skan dzeja norvēģiski - to lasīja Līnuss (8. b).

Vairāk foto par Dzejas dienu norisi >>>skatīt<<<

Valodu nedēļa -   no 10. -18. oktobrim

11. oktobrī Valodu nedēļas ietvaros valodu skolotāji un aktīvākie 5.-9. klašu latviešu valodas un literatūras stundu dalībnieki pabija Tērvetē, kur apmeklēja Annas Brigaderes muzeju un Dabas parku. Dievs, Daba, Darbs - tā ir Annas Brigaderes sludinātā dzīves formula. Šajā dienā Dabas krāšņums tika izbaudīts no visas sirds un svaigais gaiss ieelpots tik daudz, lai pietiktu līdz pavasarim.

12. oktobrī Tukuma bibliotēkā norisinājās viktorīna 5.-6. klašu skolēnu komandām. Krusai sitot takti, dalībnieki skolotājas Ināras Poļakovas vadībā aizsoļoja uz kaimiņēku - Tukuma bibliotēku. Viktorīnā bija tikai uzvarētāji, bet īpaši tika uzteikta 5. a un 6. a klase par atbilžu noformējumu.

Skolotāja Liene Mētra bija izveidojusi "Sprīdīša" puzli. Lai tiktu līdz Sprīdīša, ķēniņa, Zeltītes, velna attēlam, vajadzēja izdomāt sinonīmus noteiktiem vārdiem. Ar puzles likšanu Valodu nedēļas laikā cītīgi nodarbojās sākumskolas skolēni. Sākumskolas klases no plastilīna veidoja Pasaku mežu (pasakaini raibi un skaisti darbi!). 14. oktobrī notika 7.-8. klašu viktorīna. Vispirms komandu dalībnieki rādīja savas zināšanas par Annu Brigaderi un viņas darbiem, datorprezentācijas laikā izvēloties pareizās atbildes. Pēc tam pārbaudīja paveikto (protams, ne savas komandas). Nākamais uzdevums katrai komandai bija atšķirīgs - cits dziedāja, cits dejoja (pie tam - ļoti jestri), cits izteiksmīgi lasīja Pamātes monologu, cits mēģināja noturēt vēju (neizdevās - striķis pārtrūka), cits uzdeva mīklas, cits rādīja savu čaklumu, sēžot uz pudeles un verot diegu. Viktorīnas noslēgumā vienu no komandas dalībniekiem vajadzēja pārveidot par kādu Annas Brigaderes varoni. Varēja izmantot vecās avīzes un citus pieejamos materiālus. Tā tapa izteiksmīgas Paijas (8.a, 7.a), Sīkstulis (8.b), Zeltīte (7.c). 17. oktobrī - 9. klašu viktorīnā - tika darīts viss tas pats (skatīt augstāk!). Paldies Lailai no 9. c, kas nodungoja Lutauša dejai pavadījumu, jo internets neklausīja komandām. Šajā dienā tapa lielisks Lutausis un vienreizēja Sprīdīša lāpsta, ko pasākuma vadītāja atļāvās izmantot Valodu nedēļas noslēgumā kā visu laimes meklētāju simbolisku zīmi. Rezultāti: 1. vieta - 8.b 2./3. vieta - 7.a, 9.b 18. oktobrī Valodu nedēļa noslēdzās ar "Sprīdīša" iestudējumu. Katrai pamatskolas klasei vajadzēja iestudēt noteiktu "Sprīdīša" fragmentu. Pēc latviešu valodas skolotāju sprieduma - visinteresantākais , vispārdomātākais priekšnesums bija 5. a un 7. b klasei. Ja lēmēji būtu bijuši citi (katrs spriedums taču ir subjektīvs!), tad galvenā balva pienāktos arī 5 b, 6. b, 9. c klasei. Arī pārējie bija pacentušies - neviens tekstu no grāmatas nalasīja (un tas jau ir labi!). Bija arī CNN ziņu speciālizlaidumi krievu un angļu valodā, ko sagatavoja 7. c klase. Labākie lomu atveidotāji: Mikus Rubenis (6.b), Andris Pētersons (6.b), Aivis Atvars (8.b), Atis Kovaļovs (8.b), Annija Vilka (8.c), Laila Samoviča (9.c) Vairāk attēlus par Valodu nedēļas norisi >>>skatīt<<<

Patriotisma nedēļa - no 11. - 17. novembrim

Patriotisma nedēļas ietvaros 16.novembrī notika Latvijas vēstures viktorīna. Fotoattēli par Patriotisma nedēļas norisi >>>skatīt.<<< Lomu spēle „Piedzīvosim 1905. gadu Tukumā” Durbes pilī. 6. decembrī 9.klašu skolēni piedalījās muzejstundā Durbes parkā un pilī „Piedzīvosim 1905. gadu”. >>>skatīt<<< Fotoattēlus >>>skatīt<<< 23.janvārī 9.klašu skolēni apmeklēja Ādažu poligonu - par brauciena iespaidiem >>>www.ntz.lv<<<, un arī LTV1 raidījumā "Laiks vīriem". 29.februārī 9.b klases skolēni  un audzinātāja M. Lagzdiņa piedalījās laikraksta "Diena" konkursa "Kas notiek?" 2.kārtā. >>>skatīt<<<

Latvijas Institūta direktore tiekas ar skolēniem (17.04.2012.)

Gatavojoties atzīmēt 4. maijuLatvijas Neatkarības atjaunošanas dienu- Tukuma 2. pamatskolas vecāko klašu skolēni ik gadus tiekas ar cilvēkiem, kuriem ir lieli nopelni valsts neatkarības atgūšanā. Iepriekšējos mācību gados tikāmies ar saviem novadniekiem - bijušajiem Augstākās Padomes deputātiem Agri Jaunkļaviņu un Juri Celmiņu, kuri 1990. gada 4. maijā nobalsoja par Latvijas Neatkarības deklarāciju. Šogad – 17. aprīlī skolā viesojās Karina Pētersone. Viņa aktīvi darbojusies Latvijas neatkarības atjaunošanā. Tulkojusi angļu valodā Latvijas Tautas frontes kongresu norisi, strādājusi par Augstākās Padomes priekšsēdētāja Anatolija Gorbunova palīdzi Latvijas neatkarības atgūšanai nozīmīgajos brīžos. K. Pētersone tulkojusi svarīgākos Latvijas neatkarības atzīšanas dokumentus angliski, lai tos varētu izplatīt visā pasaulē. K. Pētersone ir bijusi kultūras ministre un integrācijas ministre, vairākkārt ievēlēta Saeimā, strādājusi Saeimas Prezidijā – bijusi Saeimas priekšsēdētāja biedre. Ir Eiropas Kustības Latvijā dibinātāja, bijusi UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas prezidente. Paralēli tiešajam darbam viņa no angļu valodas tulkojusi dzeju, prozu un lugas. Šobrīd Karina Pētersone vada Latvijas Institūtu, kurš darbojas Latvijas Ārlietu ministrijas paspārnē. Pirms viņas Institūtu vadījusi Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe – Freiberga un bijušais Latvijas vēstnieks ASV, tagad- Saeimas deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš. Latvijas Institūts strādā pie Latvijas valsts tēla veidošanas, galvenokārt sadarbojas ar Latvijas vēstniekiem, konsuliem un goda konsuliem ārzemēs, sniedz informāciju ārzemju žurnālistiem par norisēm Latvijā. LI darbības mērķis ir Latvijas pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšana, veidojot konkurētspējīgu valsts identitāti. K. Pētersone raksturoja institūta darbības nozīmi, aicināja skolēnus vairāk zināt par savu valsti, cienīt un mīlēt to. Viņa dāvināja skolas bibliotēkai Latvijas institūta izdotos bukletus un brošūras. Ar Karinu Pētersoni tikās 9. klašu skolēni un vēstures un politikas pulciņa biedri.

skolotāja A. Miezīte

 

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko