+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin:

2020.gada 2.martā Kandavas kultūras namā notika izglītības iestāžu Kurzemes reģiona skolēnu skatuves runas konkurss. Konkursā piedalījās dalībnieki no Tukuma, Engures, Talsu, Kuldīgas Ventspils novadu, Ventspils pilsētas un dalībnieki no Kandavas novada izglītības iestādēm. Kopumā konkursā piedalījās 44 dalībnieki. No mūsu skolas piedalījās Elza Poga (3.a kl., sk. Inga Poga) un ieguva I pakāpi, bet Dmitrijs Barkovs (7.a kl., sk. Inga Poga), Nameda Zariņa (9.b kl., sk. Vineta Rozenberga) un Lilija Ožeta (9.a kl., sk. Vivita Jaunkļaviņa) ieguva Augstāko pakāpi.

Paldies visiem dalībniekiem un viņu skolotājām!

Jau tradicionāli februārī Tukuma novadā notiek skolēnu vides forums “Skolēni eksperimentē”, kur savus pētījumus un  eksperimentus demonstrē skolēni no Tukuma un Engures novadu skolām. Šogad mūsu skolu pārstāvēja 2. b klases skolniece Katrīna Zorina ar pētījumu par to, ko noderīgu var izgatavot no nomestajām čūsku ādām. Zināms, ka Katrīnas mājdzīvnieki ir divas Kukurūzas čūskas, par kurām meitene stāstīja jau pagājušajā gadā. Ar pētījumu par Buļļupes ūdens īpašībām uzstājās 4.a.klases skolniece Marta Celma. Meitene aizrautīgi apguva pētniecības pamatprasmes, veica novērojumus un secinājumus par mazās upītes, kas ir Imulas pieteka, ūdeņiem. Žūrīju un klātesošos ar savu stāstu un uzskates materiāliem pārsteidza 7.a.klases skolniece Lizete Čivčiša,

Lasīt tālāk ...

Laika posmā no 29. janvāra līdz 14. februārim skolā norisinājās Skatuves runas konkurss.  Tajā piedalījās 59 skolēni. Konkurss noritēja 2 kārtās. Pirmajā kārtā skolēniem bija jārunā pašu izvēlēts dzejolis. Otrajā kārtā izvirzītie skolēni runāja gan dzejoli, gan prozas darbu. Rezultātā 6 skolēni tika izvirzīti uz nākošo kārtu, un 3. martā pārstāvēs skolu Tukuma, Jaunpils, Engures novadu skatuves runas konkursā Slampē. Šogad mūsu skolas labākie skatuves runas konkursa dalībnieki bija Elīna Kalviņa, Angelika Freimane, Elza Poga, Haralds Apinis, Edijs Blūms, Jasmīne Vahbe, Mārcis Upīts, Dmitrijs Barkovs, Lilija Ožeta, Madara Mieze, Nameda Zariņa.    

Paldies latviešu valodas skolotājām par ieguldīto darbu un labi sagatavotiem audzēkņiem!

Direktores vietniece audzināšanas darbā  – Pārsla Ivane

13.februārī Lapmežciemā notika Tukuma, Engures un Jaunpils novadu tautas deju kolektīvu kopkoncerts "BŪŠU LIELS". Mūsu skolu pārstāvēja 2.b klases dejotāji ar 2 dejām "Pinu vainadziņu" un "Balodītis". Žūrija mazo dejotāju sniegumu novērtēja ar godpilno augstāko pakāpi.

Paldies dejotājiem un skolotājam Jurim Pogam!

2.b klases audzinātāja Ineta Mežniece

 

Bimini jaun1No 2019.gada 28. līdz 30. aprīlim uz kuģa "Romantika" notika  VII Starptautiskais  konkurss - festivāls "Talent Show". Tajā piedalījās bērni un pieaugušie no 7 valstīm( Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Vācijas, Armēnijas, Baltkrievijas, Krievijas).  Konkursā savu prasmi demonstrēja vokālisti, dejotāji, instrumentālisti, cirka mākslinieki, kopā 104 priekšnesumi un vairāk kā 300 dalībnieki. konkursu vērtēja starptautiska žūrijas komisija. Vokālos priekšnesumus vērtēja komisija, kuras priekšsēdētājs bija no Armēnijas S. Grigoryan.

Lasīt tālāk ...

1Jauno vides pētnieku forumā “Skolēni eksperimentē” atklātajā kārtā Rīgā, 4.martā, piedalījās arī mūsu skolas dalībnieki. No 1.b klases skolniece Katrīna Zorina žūriju un klātesošos iepazīstināja ar savu pētījumu par sava mājdzīvnieka Kukurūzas čūskas paradumiem. Savukārt 8.b klases skolnieces Marta Zvagule, Samanta Karpova, Nameda Zariņa prezentēja pētniecisko eksperimentu par dehitratāciju jeb ūdens zaudēšanu organismā. Rīgas atklātā kārta notiek LU Dabaszinātņu centrā, kur savus eksperimentus un pētījumus demonstrē 80 skolēni no visas Latvijas, tā kā konkurence ir liela. 1. vietu par savu pārliecinošo sniegumu un savas čūskas izrādīšanu saņēma Katrīna Zorina. >>>rezultāti<<< Apsveicam!  Paldies Katrīnas mammai, kura atbalstīja meiteni un palīdzēja sagatavoties kopā ar čūsku Keilu prezentācijai! >>>attēli<<<

Lasīt tālāk ...

32019. gada 5.martā Slampes Kultūras pilī, Slampē notika Tukuma novada Izglītības pārvaldes organizētais Tukuma, Engures un Jaunpils novadu skolēnu skatuves runas konkurss. Mūsu skolu pārstāvēja Elīna Kalviņa (1.a kl., sk. E. Skavronska - 2. pakāpe), Elza Poga (2.a kl., sk. I. Gabaliņa - 1. pakāpe), Elīze Roze Vītola (7.b kl.sk. E. Krūmiņa - 2. pakāpe), Lilija Ožeta (8.a kl., sk. Vivita Jaunkļaviņa - augstākā pakāpe) un Paula Patrīcija Dembovska (9.a kl., sk. V. Rozenberga - 1. pakāpe). Lilija Ožeta piedalīsies reģiona Skatuves runas konkursā 15. martā Kandavā. Vairāk par konkursa norisi www.tip.edu.lv.  Attēli

Paldies skolotājām par ieguldīto darbu!

petnieki2019. gada 22. februārī mūsu skolā notika Tukuma, Engures un Jaunpils novadu jauno vides pētnieku forums „Skolēni eksperimentē”. Šogad forumā jaunie vides pētnieki žūrijas komisijai un pārējiem dalībniekiem demonstrēja 8 eksperimentus. No mūsu skolas piedalījās 8.b klases skolnieces Samanta Karpova un Marta Zvagule ar eksperimentu "Dehidratācija" un 1. b klases skolniece Katrīna Zorina ar "Kukurūzas čūsku ikdienas paradumi". Meiteņu darbu vadīja bioloģijas skolotāja S. Baumane. Vairāk par pasākuma norisi www.tip.edu.lv.

IMG 20190125 122816 320x240Katru gadu janvāra un februāra mēnešos mūsu   skolā notiek skatuves runas konkurss. Tā mērķis ir noskaidrot labākos skatuves runas dalībniekus un izvirzīt tos tālāk uz konkursu Tukuma, Jaunpils, Engures novadā. Arī šogad atsaucība bija liela, un konkursa 1. kārtā startēja trīs pārstāvji no katras klases ar izvēlēto dzejas darbu. Pēc pirmās atlases uz otro kārtu tika izvirzīti 14 dalībnieki,  kuriem konkursā bija jārunā arī prozas darbs. Prasmīgākie un spilgtākie runātāji, kuri 5. martā pārstāvēs mūsu skolu novadu Skatuves runas konkursā ir Elīna Kalviņa 1.a, Elza Poga 2.a, Elīze Roze Vītola 7.b, Lilija Ožeta 8.a, Paula Patrīcija Dembovska 9.a. Lai viņām veicas!

Direktores vietniece audzināšanas darbā  – Pārsla Ivane

bim12.februārī Talsos norisinājās ikgadējā izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivāla- konkursa “No baroka līdz rokam” ikgadējā reģionālā atlases kārta.

“No baroka līdz rokam” ir konkurss, kurā piedalās dažādu vecuma vokāli instrumentālie ansambļi, džeza kolektīvi un ansambļi, instrumentālie ansambļi, tautas mūzikas ansambļi un popgrupas. Konkurss “No baroka līdz rokam” veicina jauniešu līdzdalību kolektīvajā muzicēšanā, kā arī ir lieliska iespēja kolektīviem sevi parādīt plašākai publikai un rosināt kolektīvu māksliniecisko attīstību.

Lasīt tālāk ...

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko