+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin: Leonīda, Leonīds

es logo karjerai

Eiropas Savienību fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība"

8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

NODERĪGAS SAITES KARJERAS LĒMUMU PIEŅEMŠANAI.

 

2020. gada 24. februārī Tukuma 2.pamatskolā norisinājās pasākums  “Iepazīsti profesijas”, kura izdevumi tika segti no projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. Pasākumu vadīja improvizācijas teātra aktieri jeb “K” komanda. Pasākuma mērķis bija veicināt skolēnos izpratni par profesiju daudzveidību un iepazīstināt  ar tām nepieciešajām prasmēm, kā arī iedrošināt skolēnus piemēroties dažādām situācijām.

1. un 2.klašu skolēni iepazinās ne tikai ar improvizācijas aktieru profesiju, bet arī izspēlēja dažādas šarādes par profesijām, liekot uzsvaru uz svarīgākajām prasmēm, raktura īpašībām un darba pienākumiem

Lasīt tālāk ...

6. februārī Tukumā notika Karjeras diena “Atnāc un uzzini!” Tukuma, Engures, Jaunpils novadu skolu 9.klašu skolēniem, lai palīdzētu viņiem izvēlēties, kā turpināt savu izglītošanos pēc 9.klases beigšanas. Šogad Karjeras diena tika organizēta Tukuma pilsētas kultūras namā, Tukuma Raiņa ģimnāzijā un Tukuma 2. pamatskolā, kuru telpās 11 profesionālās izglītības iestādes (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskola, RTU Olaines Tehnoloģiju koledža, Saldus tehnikums, Kandavas Lauksaimniecības tehnikums u.c.) iepazīstināja ar savām izglītošanās iespējām. Pasākumu apmeklēja arī mūsu skolas 9.a un 9.b klases skolēni. >>>attēli<<<

Lasīt tālāk ...

20200106 0858071Jaunais mācību gads 06.01.2019. Tukuma 2.pamatskolā sākās ar karjeras izglītības pasākumu “Ceļā uz ēnu dienu”, kurš notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Par ieguvumiem no šī pasākuma vislabāk stāsta skolēnu atsauksmes:

Ketija: Manuprāt, tas bija ļoti iedvesmojošs pasākums, kura ietvaros mums parādīja, kā uzrakstīt pareizu CV, sadarboties grupās ļoti interesantā un neparastā veidā, kā iegūt labākas izredzes atrast darbu. Paskaidroja, ka jābūt pozitīviem un entuziastiskiem un, ka darba pieredze nav  tikai kāds iepriekšējais darbs, bet arī vasaras darbs un lietas, ko tu dari skolā, piemēram, pasākumu vadīšana.

Lasīt tālāk ...

2IMG 20191219 WA0001 COLLAGE019.gada 18. decembrī Tukuma 2. pamatskolas 9.klašu audzēkņiem bija iespēja tikties ar mūsu skolas absolventiem Lauru Vičmani no Rīgas 3.ģimnāzijas, Ullu Grinbergu un Paulu Dembovsku no Āgenskalna ģimnāzijas, Artūru Adrianu Zaharovu Ploriņu no Tukuma Raiņa ģimnāzijas un Enno Patriku Andersonu no Kandavas lauksaimniecības tehnikuma. Mūsu absolventi pastāstīja, kam jauniešiem jābūt gataviem turpinot izglītību šajās mācību iestādes, par iestājeksāmiem, sadzīvi un mudināja 9.klašu skolēnus novērtēt šīs skolas sniegtās iespējas un sākt domāt par nākotni jau šobrīd.

Paldies absolventiem par atsaucību un dalīšanos pieredzē!

PKK Anita Lučkovska

IMG 20191217 WA0002 COLLAGE2019.gada 16. decembrī 7.a klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Latvijas radio projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Ekskursijas mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar Latvijas radio darbību, profesiju daudzveidību, darba apstākļiem un uzņēmumā izmantoto aprīkojumu, kā arī vērot darbinieku darba procesu un mūsdienu tehnoloģiju pielietojuma iespējas. 

Ekskursijas laikā skolēni nedaudz tika iepazīstināti ar Latvijas radio vēsturi un izmaiņām mūsdienās. Apmeklējot radio studijas, iepazina darba apstākļus, to specifiku, veicamos pienākumus, prasmes un izaicinājumus ar kuriem saskaras ikdienā. Bija iespēja pavērot kā notiek raidījuma tiešraides un kā tiek organizēts darbs, lai radio raidījums nonāktu pie klausītājiem.

PKK Anita Lučkovska

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 2019. gada 25. novembrī  1.-5.klašu skolēniem tika organizēts pasākums “Profesijas animācijā”.

Pasākums tika rīkots, lai skolēni iepazītu animācijas profesiju daudzveidību, gūtu priekšstatu par filmas tapšanas procesu  un nepieciešamajām prasmēm.

Pasākuma pirmajā daļā skolēni noklausījās lekciju  par animācijas filmu tapšanas procesu, uzzināja par iesaistīto profesiju pārstāvju lomu tajās, viņu  darba specifiku  un nepieciešamo laiku, lai to izveidotu.

Lasīt tālāk ...

17.10.2019. Tukumā, pie Domes ēkas, karjeras nedēļas ietvaros, notika skolēnu veidota tērpu skate “Tagadnes profesijas nākotnes spogulī”, kurā piedalījās arī mūsu skolas skolēni,  demonstrējot raidījumu moderatoru tērpus. https://www.tip.edu.lv/lv/galerija

Marta Jurševica, Vitnija Krūtaine un Beāte Pārsla Kreicberga priecēja ar  laiku ziņu vadītāju tērpiem.

Katrīna Ivanova, Liza Blumberga un Agne Aleksandra Rītiņa demonstrēja tērpus, kādi varētu būt piemēroti raidījumam “Mans zaļais dārzs” .

Lasīt tālāk ...

IMG 20190513 WA00202019.gada 13.maijā Tukuma 2.pamatskolā viesojās Dace Briede –Zālīte no biedrības “Jauniešu akadēmija “Pacelt pasauli”, kura vadīja nodarbības 7. un 9.klasei. Nodarbības pirmajā daļā skolēni tika iepazīstināti ar mērķu plānošanas metodiku, bet otrajā daļā skolēni paši veidoja savas mērķu kartes saistībā ar savu izvēlēto profesiju.  Nodarbībās pasniedzēja akcentēja ticību saviem spēkiem un atbalsta gūšanu no sev tuvākajiem cilvēkiem, lai tuvinātos  saviem mērķiem.

Lasīt tālāk ...

IMG 20190508 WA00178.maijā 9.a un 9.b klases skolēni apmeklēja jauno profesionāļu konkursu ,,SkillsLatvia 2019”. Skolēni varēja iesaistīties ,,Karjeras kafejnīcas” interaktīvajās spēlēs un virtuālajos pārbaudījumos, kā arī rast atbildes par dažādiem karjeras plānošanas jautājumiem. Bija iespēja pārbaudīt savas prāta spējas, interaktīvajā pareģī  uzzināt nākotnes profesiju. ,,Profesiju parādē” varēja izmēģināt savu nākotnes profesiju un profesionālās prasmes.

Skolēniem patika izmēģināt jaunās tehnoloģijas. Lielu interesi izraisīja Valsts Policijas koledža, kur varēja vērot pašaizstāvēšanās paņēmienus un dresēto suņu paraugdemonstrējumus. Varēja izmēģināt savus spēkus arī pie LU P.Stradiņa medicīnas koledžas stenda.

Lasīt tālāk ...

20190429 1122482019. gada 29. aprīlī Tukuma 2.pamatskolas 8.a un 8.b klašu skolēni piedalījās Karjeras attīstības atbalsta pasākumā "Ražots Latvijā", apmeklējot uzņēmumu “Getliņi EKO” un  inovāciju un uzņēmējdarbības platformu “RTU Dizaina fabrika”.Ekskursijas pirmajā daļā skolēni SIA “Getliņi EKO” iepazina tādas profesijas kā biologs, ķīmiķis, agronoms, vides speciālists, šoferis, mehāniķis, dažādu iekārtu operatoru darbu un uzņēmuma menedžmentu. Nodarbības vadītāja uzsvēra katra speciālista nozīmīgumu un nepieciešamību uzņēmumā, kā arī dažādu viedo tehnoloģiju izmantošanu un atkritumu pārstrādi. Skolēni tika rosināti  šķirot atkritumus, saudzēt un rūpēties par apkārtējo vidi arī ikdienā.

Lasīt tālāk ...

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko