+371 63125351; +371 63125374  2.pamatskola@tukums.lv

Tukuma 2. pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Vārda dienu šodien svin:

2020. gada 17. septembrī Tukuma bibliotēkā notika Nacionālās skaļās lasīšanas reģionālais fināls, kurā mūsu skolu pārstāvēja Miks Mālmanis (6. b klase). Viņš lasīja fragmentu par draisko omīti no Deivida Valjama grāmatas “Gangsteromīte”. Lasīja mierīgi, ar iekšēju smaidu, bez mākslīgas uzspēles, droši vien tāpēc Tukuma bibliotēkas vadītāja Lina Bērziņa aicināja viņu šajā konkursā piedalīties arī 2021. gadā. No mūsu skolas uz reģionālo finālu tika izvirzīta arī Nikolīne Krista Tesļuka, bet, tā kā pasākums tika pārcelts no aprīļa uz šo mēnesi un Nikolīne izvēlējās mācīties Raiņa ģimnāzijā, viņa šajā pasākumā piedalījās jau kā kaimiņskolas skolniece.

17. septembrī, pagājušo sestdien, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā valsts mēroga finālā Tukuma reģionu pārstāvēja Rihards Kozlovskis no Jaunpils vidusskolas. Šeit ir iespēja ieskatīties šajā pasākumā un uzzināt, kādas grāmatas labprāt lasa 5.-6. klašu skolēni:

Lasīt tālāk ...

Šogad Dzejas dienās 5.-9. klašu skolēni iedziļinājās ne tikai  vārda, bet arī mūzikas mākslā, jo poēzijas svētkus veltījām komponistam Emīlam Dārziņam, kas dažkārt nodēvēts par dzejnieku, bet viņa “Melanholiskais valsis” – par dzeju. Skolēniem šis valsis bija jānoklausās, jāpiemeklē noskaņai līdzīgs dzejolis vai, ļaujoties mūzikas iedvesmai, vismaz uz vienu dzejoli jākļūst par dzejnieku, vai jāuzzīmē valsī saklausītais. Bija iespēja piedalīties arī neklātienes viktorīnā, kurā vajadzēja atbildēt uz jautājumiem par komponistu un  viņa laika- un domubiedriem dzejniekiem. Viktorīnas uzvarētāji atsevišķās klašu grupās:

  • Adele Zvaigzne un Elizabete Stepiņa (5.a);

Lasīt tālāk ...

Šogad rudens mūs lutina ar neparasti siltu un saulainu laiku. Tāda pienāca arī Miķeļdiena. Šos svētkus katru gadu sākumskolas skolēni gaida ar lielu nepacietību, jo tradicionāli skolas pagalmā tiek rīkots Miķeļdienas tirdziņš.

Šogad tas nebija iespējams, tāpēc svētki bija jāsvin klasēs. Taču tas nemazināja prieku par krāšņajiem rudens svētkiem. Katrā klasē svētku norise bija atšķirīga. Skolēni  runāja tautasdziesmas un ticējumus, veidoja krāsainu lapu virtenes, zīmēja un aplicēja. Varēja aplūkot izstādi ar interesanti izveidotām rudens veltēm dažādu dzīvnieku izskatā. Bija arī Miķeļdienas tirdziņš ar dažādiem pašu gatavotiem kārumiem. Vecāki bija sagatavojuši atraktīvus uzdevumus, piemēram sagaršot un atpazīt dažādus dārzeņus. Varēja arī doties dabā, meklēt jumīti un vērot , kā rudens iekrāso dabu.

Lasīt tālāk ...

Septembris, Dzejas dienu mēnesis, arī šogad tika aizvadīts radošā un pat melanholiskā noskaņā! Šogad skaistā tradīcija izskanēja ar nosaukumu “Emīlā Dārziņā klausoties…”. Dzejas dienu nedēļu no 11.septembra līdz 18.septembrim veltījām izcilajam komponistam Emīlam Dārziņam, kura 145. gadadienai 5.-9.klašu skolēni radīja savu dzeju un iedvesmojās arī no citiem latviešu autoriem, klausoties “Melanholisko valsi”, kā arī citus E.Dārziņa skaņdarbus. Par skolēnu erudīciju E.Dārziņa daiļradē varēja pārliecināties viktorīnā “Emīls Dārziņš un viņa dvēseles radinieki – dzejnieki”, kur par uzvarētājiem kļuva: Elizabete Stepiņa (5.a klase), Madris Čivčišs, Jasmīne Vahbe, Mārtiņš Immermanis, Vadims Barkovs, Niklāvs Šuhs, Liza Blumberga, Agne Aleksandra Rītiņa, Roberts Rumbēns (6.a klase), Madara Diāna Salmane (7.b klase), Alise Dubrovska (8.b klase), Ieva Elizabete Rītiņa (9.a klase). Izcilākie un skaistākie skolēnu radošie darbi apkopoti šeit .

Lasīt tālāk ...

2020. gada 24.septembrī 9.a un 9.b klases apmeklēja 1. Pasaules kara latviešu strēlnieku Ziemassvētku kauju muzeju. Šī bija mācību ekskursija, kas jau ilgstoši tika plānota un veidota, kuru Covid 19 ārkārtas stāvoklī nācās pārlikt, bet nu beidzot īstenojās.

Pēc brauciena pa meža ceļiem un celiņiem nonācām muzejā „Mangaļu” mājas. Mūs sagaidīja divi latviešu „streļķi” jeb strēlnieki, cariskās Krievijas armijas uniformās. Apguvām īso strēlnieka sagatavošanas kursu - dzeloņdrāšu pārvarēšanu, karavīru vienotības uzdevumus militārā labirintā un pareizas rīcības vingrinājumus ar granātām. Kā jau militārā spēlē, visiem nācās ievērot disciplīnu, arī tiem, kas mazāk saprot, ko disciplīna un kārtība nozīmē.

Lasīt tālāk ...

Izredzes laimēt loterijā, kurā piedalās 17200 cilvēku, ir visai nelielas, bet 1. b klases skolniecei Rūtai Skavronskai - Krūziņai tas ir izdevies! Rūta, piedaloties lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu žūrija”, ir laimējusi ceļojumu uz Zviedriju ar kuģi “Tallink” visai ģimenei. 7. martā Lielajos lasīšanas svētkos, kas norisinājās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rūtai šī balva tika svinīgi pasniegta.

Kopumā lasīšanas programmā “Bērnu žūrija” mūsu skolā šogad iesaistījās 117 dalībnieku - visas sešas grāmatas izlasīja un anketu aizpildīja gandrīz visi pirmo un otro klašu skolēni, kā arī individuālie lasītāji Edijs Blūms, Nikolīne Krista Tesļuka un skolotāja Aina Reķe

Lasīt tālāk ...

6. februārī Tukuma Mākslas muzejā notika 2.- 4.klašu skolēnu atklātais konkurss ”Dari – radi!”.

Tukuma 2.pamatskolu pārstāvēja Sabīne Vavilova (2.a. kl.), Sonora Bedrīte (3.a kl.) un Adele Zvaigzne (4.a kl.).

Konkursa dalībniekiem bija iespēja apliecināt savas spējas, zināšanas un prasmes vizuālās mākslas un kultūras vēstures jomās. Konkursā bija dažādi uzdevumi – gan praktiski, gan teorētiski. Bija gan darbs grupā, gan individuāli. Skolēniem bija dota vienreizēja iespēja padziļināti iepazīt Tukuma Mākslas muzeja jaunieguvumu izstādi “Katrai gleznai savs stāsts.”

Lasīt tālāk ...

IMG 20200108 WA0003Pirmais mācību semestris skolā noslēdzās ar vairākiem tradicionāliem Ziemassvētku pasākumiem. Viens no tādiem bija labdarības akcija ,,Palīdzēsim viens otram!” Šogad tajā iesaistījās vairāk nekā 90 mūsu skolas skolēnu ģimenes. Ar vecāku līdzdalību tika sagatavotas brīnišķīgas  dāvanas vientuļajiem pensionāriem, un līdz Ziemassvētkiem tās nonāca cilvēku mājās, kā arī Raudas un Ķīšu pansionātos.

Līdz Zvaigznes dienai apciemojām arī Tukuma Invalīdu dienas centru ,,Saime” un nogādājām tās iemītniekiem  vecāku un  skolotāju sagādātos rokdarbu materiālus. Īpašu prieku dienas centra ļaudīm sagādāja mūsu skolas skolēnu veidotās apsveikumu kartītes un ansambļa ,,Bimini” mazo dziedātāju sniegtais koncerts. Paldies visiem, kas iesaistījās labdarības akcijā! Lai labais vairo labo!

Direktores vietniece audzināšanas darbā  – Pārsla Ivane

35CD5694 EC63 431A 8A99 6EC2CF9244A62019.gada 7. decembrī piedalījos R. Blaumaņa literārās prēmijas 15. domrakstu konkursa noslēguma pasākumā memoriālajā muzejā "Braki".

Rakstīt par kādu vietu, kurā nekad nebiju bijusi, bija liels pārbaudījums, tādēļ bija jauki redzēt Brakus savām acīm. Tur bija visjaukāk- atmosfēra bija lieliska un darbinieki ļoti atsaucīgi. Vēlāk devāmies uz Ērgļu saieta namu, kur notika ceremonija. Pirms ceremonijas bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās un izveidot Ziemassvētku rotājumu, kurš vienmēr atgādinās par šo dienu. Pati ceremonija aizritēja ātri, tā man paliks atmiņā kā piedzīvojums- bija gan iespēja no sirds izsmieties, gan aizdomāties par R. Blaumani un viņa nozīmi mūsdienās.>>>vairāk par konkursa norisi<<<

Vislielākais un sirsnīgākais paldies jāsaka skolotājai Vivitai Jaunkļaviņai par to, ka viņa ticēja man un maniem spēkiem.

9.a klases skolniece Madara Mieze

27. novembrī mūsu skolā sacentās skaļie lasītāji. Felicita Mīļā (6.a) lasīja fragmentu no B. Blobelas grāmatas “Skolotājā iemīlēties nedrīkst” un apliecināja, ka iemīlēšanās vispār un turklāt vēl skolotājā dzīvi apgriež ar kājām gaisā. Jasmīne Vahbe (5.a) bija izvēlējusies aizkustinošo A. Naneti stāstu “Mans vectēvs bija ķiršu koks” un emocionālā lasījumā iepazīstināja klausītājus ar galveno varoni - zēnu Tonīno, kas cenšas izprast, kā ērkšķis iekļuvis vectēva sirdī (patiesībā gan vectēva teiktais par ērkšķi sirdī nav jāsaprot burtiski – viņš tā apzīmējis skumjas). Pauls Ūselis (5.a) lasīja T. Ibotsona darbu “Mauntvudas spoku skola”. Miks Mālmanis (5.b) spēcināja publikas labo garastāvokli, izsmīdinot klātesošos ar atraktīvo omīti, kas publiskā vietā atļaujas darīt kaut ko tā-ā-ādu… Kas aiz šiem vārdiem slēpjas, uzzināsiet, izlasot D. Valjamsa grāmatu “Gangsteromīte”! Nikolīne Krista Tesļuka (6. b) baidīja klausītājus ar galvenā varoņa Krā murgaino sapni no Dž. Greja darba “Zvērači”.

Lasīt tālāk ...

Sasniegumi mācībās

pucite2

Labākie sportā

sports

Ēdienkarte

kr9elvvdteoknfsuqvko